Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych – drogowy recydywista w rękach policji

W trakcie kontroli okazało się, że szybka jazda nie była jednorazowym wybrykiem. Policjanci przypominają o surowych karach dla recydywistów.
5 tysięcy złotych i 15 punktów karnych – drogowy recydywista w rękach policji

Autor: Policja

Mężczyzna wpadł podczas poniedziałkowej akcji grupy „Speed” na drodze ekspresowej S-19 w okolicach Łążka Ordynackiego. Kierujący mazdą jechał z prędkością 198 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 120 km/h.

W trakcie sprawdzenia policyjnej bazy okazało się, że 31-latek z Warszawy był już karany za podobne przewinienia. Dlatego też otrzymał mandat w warunkach recydywy. Lekkomyślna jazda kosztowała go 5 tys. zł., i 15 punktów karnych.

– Od 17 września 2022 roku kierujący, którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia skutkujące poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego, muszą liczyć się ze znacznie wyższą grzywną. Popełnienie niektórych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat, skutkuje podwójną kwotą mandatu – przypomina aspirant Paweł Cieliczko z KPP w Kraśniku.


Podziel się
Oceń

Reklama