Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Polityczny wstrząs w chełmskiej Radzie Miasta: Dorota Rybaczuk odwołana

Dramatyczny zwrot akcji, polityczne napięcie i niespodziewane decyzje – tak w skrócie można opisać ostatnią sesję Rady Miasta Chełm. Spotkanie, które miało koncentrować się na przyszłości lokalnych szkół i przedszkoli, zakończyło się politycznym trzęsieniem ziemi. W centrum wydarzeń znalazła się Dorota Rybaczuk.
Polityczny wstrząs w chełmskiej Radzie Miasta: Dorota Rybaczuk odwołana
Była przewodnicząca Rady Miasta Chełm

Autor: UM Chełm

Już od pierwszych minut atmosfera była napięta. Półtoragodzinne opóźnienie wznowienia obrad tylko spotęgowało frustrację zgromadzonych mieszkańców i radnych. W sali pojawiło się wielu rodziców, którzy obawiali się planów łączenia szkół i przedszkoli. Wydawało się, że czeka ich zacięta debata, jednak niespodziewanie temat ten został zdjęty z porządku obrad. Wśród radnych uznano, że wzbudza on wiele wątpliwości i wymaga jeszcze przeprowadzenia szeregu konsultacji i rozmów.

Przewodnicząca traci stanowisko

Gdy wydawało się, że sesja nabierze spokojniejszego charakteru, doszło do niespodziewanego wydarzenia. Klub Radnych "Chełmianie", Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 złożyły wniosek o odwołanie Doroty Rybaczuk. Decyzja zapadła szybko: 13 radnych zagłosowało za, a 7 było przeciw. Tym sposobem Dorota Rybaczuk z klubu PiS została usunięta ze stanowiska.

Co dalej z układem sił w radzie?

To odwołanie może oznaczać poważne zmiany w chełmskim samorządzie. Dotychczasową większość miała koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Klub Radnych Chełmianie. Podczas kolejnych obrad będzie miał miejsce wybór nowego przewodniczącego Rady Miasta, co może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości politycznej Chełma.

- Przyznam, że wszyscy są w szoku po tym, co się stało. Naprawdę nikt się tego nie spodziewał. Ja nie chcę szerzej tego komentować. Myślę, że niebawem przyjdzie czas na wyjaśnienie tej sprawy - mówi nam Dorota Rybaczuk, która jak dodaje, od wczoraj odebrała setki wiadomości i telefonów od zaskoczonych mieszkańców. 

Po odwołaniu Rybaczuk dalsze obrady poprowadziła jej zastępczyni. Nowy szef rady ma zostać wybrany podczas następnej sesji RM. 


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama