Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kolejarze chcą ciąć wagony

Tętniący niegdyś życiem \'\'suchy port\'\' w Małaszewiczach to dziś wielka enklawa bezrobocia. - W związku z bardzo dużą ilością zwolnionych pracowników w węźle małaszewickim sytuacja na rynku pracy jest tragiczna, a jej znalezienie graniczy z cudem - mówi Sławomir Denicki z Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP.
Aby ograniczyć narastające bezrobocie związkowcy wyszli z inicjatywą utworzenia zakładu cięcia wagonów wycofanych z użytku na złom. Dałoby to zatrudnienie sporej grupie pracowników. Propozycja adresowana do dyrekcji Kolejowych Przewozów Towarowych \'\'Cargo\'\' w Katowicach najpierw spotkała się z odmową. Jednak ostatnio sytuacja zdaje się zmierzać ku lepszemu. Jak poinformował nas S. Denicki w minionym tygodniu dyrektor \'\'Cargo\'\' wyraził zgodę na powstanie bazy cięcia wagonów. Według kolejarzy można tam będzie ciąć co najmniej 160 sztuk starych wagonów miesięcznie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama