Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Będzie nowe wysypisko

Budowa wspólnego wysypiska i zakładu utylizacji odpadów to najważniejszy z powodów utworzenia Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego. W jego skład na zasadzie dobrowolności weszły wszystkie gminy.
Inicjatywa wyszła od władz miejskich. Zapewne dlatego przewodniczącym związku gmin został burmistrz Radzynia Józef Korulczyk, a przewodniczącym zarządu jego zastępca Jerzy Woźniak. Inicjatorom zależy na pomocy Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska. - Oprócz wsparcia pana starosty liczymy też na składki członkowskie od gmin. Każda z nich obiecała, że do 30 października wpłaci na konto stowarzyszenia po 30 groszy od jednego mieszkańca - informuje Jerzy Woźniak. Budowa dużego wysypiska jest niezbędna, bo miejsca na starym w Adamkach pod Radzyniem już zaczyna brakować.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama