Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

PGE Dystrybucja z rekordową prezentacją na Targach ENERGETICS 2025 w Lublinie

Ponad tysiąc odwiedzających, dziesiątki rozmów biznesowych i prezentacja najnowszych technologii energetycznych – tak w skrócie wyglądała obecność PGE Dystrybucja na XVI Targach ENERGETICS w Lublinie. Wydarzenie odbyło się w dniach 18–20 listopada i było jedną z największych edycji w historii branżowego spotkania.
PGE Dystrybucja z rekordową prezentacją na Targach ENERGETICS 2025 w Lublinie

Autor: PGE Dystrybucja

Spółka, jako Partner Główny targów, przygotowała dwa rozbudowane stoiska. Pierwsze – Strefa PGE Dystrybucja dla Wykonawców – było przestrzenią spotkań z firmami zainteresowanymi współpracą.

– Przed nami lata intensywnego rozwoju, a do realizacji strategii Grupy PGE potrzebujemy wykonawców i dostawców, którzy razem z nami dokonają transformacji energetycznej. Zależy nam, aby środki przeznaczone dla sektora dystrybucji pozostały w polskim łańcuchu dostaw – mówił prezes PGE Dystrybucja Jacek Drozd .

Jak dodawał, Spółka dużą wagę przykłada do przejrzystości zasad współpracy, wskazując na „Kodeks Postępowania Partnerów Biznesowych PGE Dystrybucja S.A.”.

W strefie obecni byli specjaliści odpowiedzialni za inwestycje, przyłączenia czy transport, którzy odpowiadali na pytania i wyjaśniali szczegóły dotyczące współpracy.

Jednym z kluczowych punktów pierwszego dnia było Forum Dystrybutorów Energii, poświęcone cyfryzacji i bezpieczeństwu energetycznemu. Dyskutowano m.in. o kierunkach rozwoju OZE, digitalizacji sieci oraz niezawodności dostaw energii. W panelach udział wzięli członkowie zarządu PGE Dystrybucja.

Drugie stoisko – „Energetyczna strefa aktywności” – przyciągnęło szczególnie uczniów szkół branżowych. Młodzi adepci mieli okazję zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca energetyka, oraz zapoznać się z nowoczesnymi technologiami.

– Zaprezentowaliśmy m.in. innowacyjne urządzenie służące do stabilizacji pracy sieci, które umożliwia bezprzerwowe zasilanie odbiorców przy jednoczesnym prowadzeniu prac eksploatacyjnych na stacjach – mówił prezes Drozd.

W strefie odbywały się także pokazy obsługi sprzętu, rozmowy o BHP oraz liczne aktywności dla młodzieży – od quizów, przez gry planszowe, po grę targową.

Targi ENERGETICS potwierdziły, że rynek energetyczny przechodzi dynamiczne zmiany, a kluczową rolę w najbliższych latach odegrają automatyzacja, digitalizacja oraz rozbudowa infrastruktury. PGE Dystrybucja już zapowiada, że w kolejnych latach będzie jeszcze mocniej inwestować w nowoczesne rozwiązania, a współpraca z wykonawcami i szkołami branżowymi stanie się jednym z filarów tej strategii.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama