Gospodarze przystępowali do meczu po wyjazdowej porażce z RAJBUD DEVELOPMENT Stalą Gorzów Wielkopolski (27:28). Do Zamościa przyjechała Siódemka Miedź Legnica, która zajmowała 11. miejsce. Gospodarze mieli na koncie 31 punktów, co dawało im szóstą pozycję.
Na szali była rehabilitacja za wyjazd do Gorzowa oraz utrzymanie zajmowanej lokaty. Zamościanom po piętach deptał Jurand Ciechanów, który tracił tylko punkt.
Spotkanie w Zamościu rozpoczęło się od prowadzenia drużyny z Legnicy 2:0, w czwartej minucie. Przez ponad 20 minut pierwszej odsłony to gospodarze zostali zmuszeni do gonienia wyniku. KPR Padwa przegrywała W ósmej minucie Igor Bielko trafił na 3:4, w 10. min, Dawid Skiba na 5:6. Po kwadransie Kamil Szeląg zdobył bramkę na 8:7.
Kluczowe dla wyniku pierwszej odsłony było 10 minut, pomiędzy 18., a 28 minutą. W tym czasie zamościanie zdobyli siedem bramek, nie tracąc żadnej. Tym samym odskoczyli na 15:10. Do siatki bramki rywali trafili Karol Małecki, Kacper Adamczuk, Łukasz Szymański, Szeląg i Bielko.
W końcówce obie drużyny zdobyły jeszcze po dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się ponownie Adamczuk i Miłosz Bączek (17:15 po 30 minutach gry).
W pierwszych 10 minutach drugiej części goście z Legnicy nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, przegrywali 14:19. Dystans kilku trafień utrzymywał się przez kolejne minuty. Gospodarze mieli kontrolę nad wynikiem.
Dziewięć minut przed końcem miejscowi podwyższyli prowadzenie do sześciu goli. Łukasz Szymański, Kamil Szeląg i Igor Bielko zapewnili Padwie prowadzenie nie 26:20.
Ostatnia część meczu należała do gości. Przyjezdni ten okres zwyciężyli goście 8:5. Tym samym ustanowili końcowy wynik spotkania na 31:28 dla gospodarzy. Ostatnie trafienie dla zamościan to bramka Miłosza Bączka. Dla Miedzi dwie ostatnie bramki w spotkaniu zdobył Kacper Łukawski.
Zwycięstwo pozwoliło zamościanom utrzymać szóstą pozycję w tabeli. Na ich koncie są już 34 punkty. W tabeli I ligi centralnej prowadzi Śląsk Wrocław, przed Sandra Spa Pogonią Szczecin i RAJBUD DEVELOPMENT Stalą Gorzów Wielkopolski.
Kolejne spotkanie Padwa rozegra 28 marca, na wyjeździe z ENERGA Gwardią Koszalin (godzina 15).
KPR Padwa Zamość - Siódemka Miedź Legnica 31:28 (17:12)
KPR Padwa: Gawryś, Dragan - Bielko 5, Adamczuk 5, Bączek 5, Szeląg 4, Szymański 4, Małecki 3, Skiba 2, Wleklak 2, Kawka 1, Radwański, Florkiewicz, Morawski, Sokołowski, Fugiel. Kary: 8 minut.














Komentarze