Bezpieczne o ligowy byt Ogniwo Wierzbica podejmowało Unię Rejowiec. Goście już kolejkę przed końcem zapewnili sobie utrzymanie. Do przerwy 4:2 prowadzili gospodarze. Ostatecznie mecz zakończy się wygraną podopiecznych trenera Tomasza Sąsiadka 4:3.
- Mieliśmy braki w składzie, podobnie jak goście. Rozegraliśmy fajny mecz. Po pierwszej połowie, z powodu urazu mięśnia, boisko musiał opuścić Karol Knot. To trochę pokrzyżowało nam koncepcję gry w drugiej połowie. Zanim Unia strzeliła trzeciego gola, mieliśmy trzy tzw. setki na podwyższenie wyniku. Ostatecznie zakończyliśmy sezon na szóstym miejscu, po bardzo dobrej rundzie rewanżowej - tłumaczy szkoleniowiec Ogniwa Tomasz Sąsiadek.
- Graliśmy bez presji, to nie znaczy, że nie chcieliśmy wygrać aby poprawić swoje miejsce w tabeli. Za łatwo oddawaliśmy pole i traciliśmy bramki. Sami musieliśmy ciężko pracować na gole - mówi Roman Rossa, trener Unii Rejowiec.
Ogniwo Wierzbica - Unia Rejowiec 4:3 (4:2)
Bramki: Sitarczuk (18), Jusiuk (34), Pawlak (37), Knot (42) - Karaś (4), Krupicz (22), P. Huk (73).
Ogniwo: Drzazgowski - Sobiesiak, K. Klimowicz, Plilipczuk, Knot (46 Jarszak), Sitarczuk, Pawlak, Karwat, Jusiuk, Orłowski, Dobrzyński.
Rejowiec: Maciejewski - Paśnik, Brzezicki, P. Huk. Smorga, Martyn, Karaś (85 R. Rossa), Górny, Burdan (78 Marcyniuk), A. Czerwiński, Krupicz (35 Soczyński).
Hetman Żółkiewka przegrywał do przerwy 0:2. Mimo to nie poddał się i w drugiej odsłonie strzelił cztery gole zwyciężając 4:2.
- To ważne zwycięstwo, utrzymaliśmy się w lidze - cieszy się kierownik Hetmana Andrzej Koprucha.
Beniaminek Vitrum Wola Uhruska okazał się lepszy od Włodawianki. Trzeba jednak wspomnieć, że goście przyjechali bez kilku podstawowych zawodników. Zabrakło obu bramkarzy. W tej sytuacji z konieczności między słupkami stanął Kacper Węgliński. Miejscowi mieli nieco ułatwione zadanie. Komplet punktów sprawił, przy porażce Sparty Rejowiec Fabryczny, że drużyna z Woli Uhruskiej opuściła ostatnie miejsce i przesunęła się na przedostatnie. Mimo to, jeśli nic się nie zmieni w kwestii liczby drużyn, które awansują bądź spadną z wyższych lig do chełmskiej klasy okręgowej, tak jak Spartę, czeka ją degradacja.
Astra Leśniowice mimo że grała przez pewien czas w osłabieniu jednego zawodnika, pokonała na wyjeździe Ruch Izbica 3:2 i ostatecznie grać będzie w barażu o wejście do IV ligi.
- Strzeliliśmy gola na 1:0, ale do przerwy przegrywaliśmy 1:2 i nie wyglądało to dobrze. W drugiej części straciliśmy jednego zawodnika i musieliśmy radzić sobie w osłabieniu. Zrobiliśmy dwie zmiany, zmieniliśmy trochę koncepcję gry i zdominowaliśmy rywala. Ruch praktycznie nie istniał. Grając w osłabieniu stworzyliśmy jeszcze trzy tzw. setki, a Dawid Bereda trafił w poprzeczkę - relacjonuje trener Astry Artur Dąbrowski.
W środę Astra zagra baraż z wicemistrzem lubelskiej klasy okręgowej.
- Był to fajny mecz. Od 65 minuty nieco opadliśmy z sił, oddaliśmy inicjatywę, Astra nas przycisnęła. Remis nie krzywdziłby żadnej z drużyn - mówi trener Ruchu Roman Blonka.
Brat Siennica Nadolna pokonał Spartę Rejowiec Fabryczny 3:1. Taki wynik sprawił, że gospodarze spadli na ostatnie miejsce w tabeli, co wiąże się z degradacją do klasy A.
- Na poziomie klasy A Sparta grała, o ile mnie pamięć nie myli, jeszcze przed reformą III, IV ligi, a więc dobre kilkadziesiąt lat temu. Walczyliśmy ale nie udało się utrzymać w klasie okręgowej. W nadchodzącym tygodniu zbierze się zarząd klubu i zdecydujemy co dalej, w jakim kierunku pójdziemy w pracy, na czym stoimy - mówi Robert Szokaluk, prezes Sparty.
Pozostałe mecze 26. kolejki:
Kłos Gmina Chełm - Frassati Fajsławice 1:0 (Rutkowski 29)
Hetman Żółkiewka - GKS Łopiennik 4:2 (Bramki dla Hetmana: D. Koprucha z karnego 50, Rycerz 65, Sawicki 77, 80. GKS prowadził do przerwy 2:0)
Czerwone kartki: Rafał Małek (Hetman) w 90 + 3 min, za niesportowe zachowanie; Jakub Suszek (Łopiennik) w 90 + 3 za nieportwe zachowanie.
Vitrum Wola Uhruska - Włodawianka Włodawa 5:1 (Barczuk 19, D. Dąbrowski 21, Wałczyk 45, 52, 65 - Andrusenko 49)
Ruch Izbica - Astra Leśniowice 2:3 (Wojewoda 38, Buk 45 - Patoka 26, Oryszczuk 72, Panas 81)
Czerwone kartki: Krystian Nowakowski (Astra) w 63 min, za drugą żółtą; Adrian Zaprawa (Ruch) w 90 min, za faul taktyczny.
Sparta Rejowiec Fabryczny - Brat Siennica Nadolna 1:3 (Guz 52 - Arnold Kister 30, Suduł 67, Moniakowski 71)
SPS Eko Różanka - Chełmianka II Chełm 3:0 (Knap 30, Staszczk 70, Knap 75)
1. Różanka 26 54 67-32
2. Astra 26 53 62-25
3. Brat 26 44 53-41
4. Kłos 26 41 47-41
5. Ruch 26 40 58-50
6. Ogniwo 26 38 55-51
7. Włodawianka 26 37 46-35
8. Chełmianka II 26 31 50-51
9. Frassati 26 31 50-58
10. Rejowiec 26 30 39-45
11. Łopiennik 26 27 43-61
12. Hetman 26 27 37-75
13. Vitrum 26 25 49-67
14. Sparta 26 24 41-65

Komentarze