Chcą porządku i poprawy bezpieczeństwa
Młodzieżowy Parlament Ziemi Łukowskiej pracuje aktywnie. Na ostatnim posiedzeniu tego gremium, swoje wnioski zgłosiły wszystkie komisje. Teraz przemyślenia młodych trafią do adresatów - urzędów, samorządów i instytucji publicznych.
- 12.12.2003 17:11
Komisja do spraw infrastruktury zgłosiła wniosek przeprowadzenia remontu większości dróg i budynku dworca PKP, zakupu większej ilości śmietniczek, które powinny pojawić się w całym mieście. Zdaniem tej komisji na skrzyżowaniu ulicy 11 listopada i Międzyrzeckiej w Łukowie powinna pojawić się sygnalizacja świetlna.
O planach organizacji imprez integracyjnych dla niepełnosprawnych i zbiórek darów dla nich oraz konieczności organizacji spotkań przedstawicieli PUP z bezrobotnymi mówili członkowie komisji do spraw łagodzenia skutków bezrobocia i komisji do spraw małych i średnich przedsiębiorstw.
Młodzi parlamentarzyści uchwalili zmiany w statucie, żeby przepisy pozwalały komisjom pracować dłużej niż na czas zwoływania dwóch kolejnych sesji parlamentu, jak było dotychczas. Żeby wszystko było, jak u dorosłych, młodzież chce zadbać o propagandę, dlatego od teraz w każdym kolejnym posiedzeniu ich parlamentu będą uczestniczyć uczniowie każdej szkoły. Będą relacjonować prace rady w szkolnych gazetkach.
- Traktujemy te wnioski poważnie. Co jeszcze nie znaczy, że wszystkie będziemy ślepo realizować. Musimy brać pod uwagę ich zasadność i realność realizacji - mówi Władysław Mika, patronujący parlamentowi młodzieży członek zarządu powiatu.
Reklama

![Szok w Krakowie po "gongu" Spacila! Wisła Kraków - Górnik Łęczna [relacja na żywo] Szok w Krakowie po "gongu" Spacila! Wisła Kraków - Górnik Łęczna [relacja na żywo]](https://static2.dziennikwschodni.pl/data/articles/sm-4x3-czy-zielono-czarni-postrasza-faworyta-wisla-krakow-gornik-leczna-relacja-na-zywo-1775466920.jpg)











Komentarze