Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NOWY LEXUS RZ Odkryj Steel-By-Wire | DNI OTWARTE 4-9 MAJA

Konrad Czerniak mistrzem Polski na 100 m stylem dowolnym

W czwartek, w Olsztynie rozpoczęły się Główne mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców. Na imprezie nie zabrakło oczywiście Konrada Czerniaka i Jana Świtkowskiego. Ten pierwszy ma już zresztą na koncie pierwszy złoty medal
Konrad Czerniak mistrzem Polski na 100 m stylem dowolnym
Zawodnik Wisły Puławy nie miał najmniejszych problemów ze zwycięstwem na dystansie 50 m kraulem. Eliminacje przeszedł z pierwszym wynikiem - 22,62 sekundy.

Podczas walki o medale także nie miał sobie równych. Tym razem poprawił swój rezultat do 21,94, przy okazji nie dając szans rywalom. Drugą lokatę zajął Filip Wypych (22,51), a trzecią Jan Hołub (22,55), który obecnie reprezentuje Śląsk Wrocław, ale wcześniej pływał dla Avii Świdnik.

Czerniak nie tylko zapisał na swoim koncie pierwsze złoto MP, ale przy okazji wypełnił także minimum na mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się w Barcelonie.

Pierwszego dnia imprezy w Olsztynie bardzo dobrze spisały się zawodniczki Skarpy Lublin: Ludwika Szynal i Gabriela Bernat. Obie zakwalifikowały się do finału na 200 m stylem grzbietowym i w nim też sporo namieszały.

Pierwsza uplasowała się na najniższym stopniu podium z czasem 2.17,17. Zaledwie 15-letnia Bernat, zdecydowanie najmłodsza w całej stawce dopłynęła do mety jako szósta. W finale na 200 m delfinem pokazała się również Karolina Zygo z Olimpii Lublin. I ostatecznie zajęła w nim dziewiątą lokatę.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama