Celnicy aresztowani za przekręty z autami
Pięciu celników z Białej Podlaskiej trafiło do aresztu. Pięciu kolejnych, po wpłaceniu kaucji wyszło na wolność. Prokuratura zarzuciła im korupcję.
- 01.06.2008 14:39
Do zatrzymań wśród celników z Białej Podlaskiej doszło pod koniec tygodnia. Prokuratura postawiła im zarzut przynależności do gangu zajmującego się sprowadzaniem luksusowych samochodów ze Szwajcarii. Oszuści fabrykowali dokumenty, z których wynikało, że auta są niewiele warte. Dzięki temu płacili mniejsze cło.
Celnicy brali łapówki w zamian za akceptowanie fałszywych faktur.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi lubelski wydział Biura Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Wcześniej za kratki trafiły cztery osoby, które organizowały przekręt. Według wstępnych szacunków szajka sprowadziła 1,5 tys. samochodów a skarb państwa stracił 50 milionów złotych z tytułu nie zapłaconych podatków i należności celnych.
(er)
Reklama













Komentarze