Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Edukacja

"To był rok naprawdę tragiczny". Hołownia podsumowuje pierwszy rok szkolny pod wodzą Przemysława Czarnka

"To był rok naprawdę tragiczny". Hołownia podsumowuje pierwszy rok szkolny pod wodzą Przemysława Czarnka

Warszawa. – To był rok naprawdę tragiczny dla polskiej oświaty i polskiej szkoły – tak Szymon Hołownia ocenił pierwszy rok szkolny, w czasie którego przez cały okres ministrem edukacji był Przemysław Czarnek. Zdaniem lidera Polski 2050 rząd Prawa i Sprawiedliwości traktuje nauczycieli i uczniów "z buta". 21.06.2022 14:44
Domagają się zmian w statutach szkół. Żeby osoba uczniowska czuła się bezpiecznie

Domagają się zmian w statutach szkół. Żeby osoba uczniowska czuła się bezpiecznie

Niedopuszczalna jest dyskryminacja m.in. za względu na tożsamość płciową, religię i pochodzenie etniczne. Każdy ma prawo wyboru własnej formy imienia i zaimków, przy użyciu których należy się do nich zwracać. Obowiązuje też wolny wybór ubioru, makijażu i fryzur. 20.06.2022 16:31
Pilny temat: co po maturze?

Pilny temat: co po maturze?

Ledwie skończyli naukę w liceach i technikach, ledwie ochłonęli po najtrudniejszym egzaminie w życiu, a już czas na najważniejszy wybór – określenie zawodu, z którym zwiążą swoją przyszłość. Tegoroczni maturzyści właśnie decydują o swojej przyszłości. 19.06.2022 08:17
Liceum, technikum, a może branżówka… Za kilka dni koniec pierwszego etapu rekrutacji

Liceum, technikum, a może branżówka… Za kilka dni koniec pierwszego etapu rekrutacji

Tysiące uczniów staje przed wyborem szkoły, w której będą kontynuować naukę po zakończeniu nauki w podstawówce. Kto nie złożył dokumentów musi się pospieszyć, bo pierwszy etap rekrutacji kończy się już w przyszły piątek. 17.06.2022 14:03
Piotrek z 2B nic nie powiedział rodzicom. A przecież uczeń z Opola Lubelskiego jest najlepszy w Polsce

Piotrek z 2B nic nie powiedział rodzicom. A przecież uczeń z Opola Lubelskiego jest najlepszy w Polsce

To się nazywa debiut. Piotr pierwszy raz wystartował w konkursie i okazał się najlepszy w Polsce! Uczeń z opolskiej podstawówki zajął I miejsce w konkursie polonistycznym. Wygraną nie pochwalił się w klasie ani w domu, bo jak stwierdził rozbrajająco, wiedział, że pani nauczycielka wszystkim powie. 17.06.2022 08:06
Zaczęło się od filmu z roznegliżowaną uczennicą. Nauczycielki mówią, że teraz dyrektor i wójt się mszczą

Zaczęło się od filmu z roznegliżowaną uczennicą. Nauczycielki mówią, że teraz dyrektor i wójt się mszczą

Zostały zawieszone w czynnościach, odebrano im połowę poborów. Nauczycielki z Werbkowic mówią, że są niewinne, a decyzja dyrektora to nic innego, jak zemsta dokonana jego rękami przez wójt gminy, z którą są skonfliktowane od lat. W tle jest „erotyczny” filmik z wizerunkiem jednej z uczennic. 15.06.2022 16:45
Nauczyciela zatrudnię od zaraz. Od września pracę w szkole znajdą co najmniej 222 osoby

Nauczyciela zatrudnię od zaraz. Od września pracę w szkole znajdą co najmniej 222 osoby

Nauczyciele przedmiotów zawodowych, chemicy i fizycy oraz matematycy – to najczęstsze wakaty w szkołach naszego województwa. Tylko w lubelskich placówkach publicznych od września pracę znajdzie 222 nowych nauczycieli 15.06.2022 06:36
Pękł zawór, woda zalała część szkoły. "Przez strop przeciekała też do stołówki, kuchni i szatni"

Pękł zawór, woda zalała część szkoły. "Przez strop przeciekała też do stołówki, kuchni i szatni"

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Zakrzówku (powiat kraśnicki) będzie w miejscu, gdzie było zaplanowane, czyli w hali sportowej. Gorzej z posiłkami dla uczniów i dzieci z zerówki, bo w wyniku awarii instalacji wodnej zalana została m.in. kuchnia i stołówka. 14.06.2022 19:47
Lublin: Najlepsi uczniowie docenieni przez miasto [zdjęcia]

Lublin: Najlepsi uczniowie docenieni przez miasto [zdjęcia]

214 uczniów dostało od władz miasta nagrody i dyplomy przyznawane laureatom konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów tematycznych. 14.06.2022 19:17
Nowe przedszkole w gminie pod Lublinem. Bo już zaczynało brakować miejsc dla dzieci

Nowe przedszkole w gminie pod Lublinem. Bo już zaczynało brakować miejsc dla dzieci

Remigiusz, Kacper, Filip, Stasio i Antoś machali dzisiaj kielniami, by wmurować kamień węgielny pod przedszkole. Chłopcy i ich 185 koleżanek i kolegów powinni pójść do nowej placówki we wrześniu przyszłego roku. 13.06.2022 20:28
Asfaltowa pustynia zamiast boisk. Rodzice mają trzy tygodnie, żeby zebrać pieniądze

Asfaltowa pustynia zamiast boisk. Rodzice mają trzy tygodnie, żeby zebrać pieniądze

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Brzechwy w Puławach podjęli się karkołomnego zadania. Zbierają pieniądze, by pomóc miastu w budowie hali i boisk sportowych. Na zebranie 4 milionów złotych mają czas do 12 lipca. Tyle czasu dał im prezydent, zanim unieważni drugi i najpewniej ostatni już przetarg. 13.06.2022 19:58
Młodzi "zmalowali" Zamość. Kto najpiękniej?

Młodzi "zmalowali" Zamość. Kto najpiękniej?

Przez kilka dni można ich było zobaczyć przy sztalugach w różnych częściach Starego Miasta w Zamościu, a od piątku oglądać już można wystawę prac, które stworzyli młodzi artyści z liceów plastycznych podczas pleneru malarskiego. 12.06.2022 12:18

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama