Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Edukacja

400 uczniów wzięło udział w targach umiejętności

400 uczniów wzięło udział w targach umiejętności

Około 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w zorganizowanym przez Kolegium i Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych w Lublinie „targach umiejętności”. Mieszkańcy dzielnic sąsiadujących z placówką z ul. Sulisławickiej przyszli natomiast na dzień otwartych drzwi. 19.10.2016 20:13
Nagrody i awanse puławskich nauczycieli

Nagrody i awanse puławskich nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej Nauczyciele z puławskich szkół w ostatni czwartek odebrali nagrody od prezydenta oraz kuratora oświaty, medale za długoletnią służbę oraz awanse na wyższe stopnie. Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. 19.10.2016 14:37
Naucz się, ugotuj i wygraj. Konkurs dla uczniów

Naucz się, ugotuj i wygraj. Konkurs dla uczniów

Nauka zasad prawidłowego odżywiania, gra szkolna, wspólne gotowanie i konkurs z unikalnymi nagrodami – to wszystko czeka uczniów w drugiej już edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. 19.10.2016 08:03
Biała Podlaska: "Ekonomik" ma już 75 lat

Biała Podlaska: "Ekonomik" ma już 75 lat

"Ekonomik", jedna z najstarszych bialskich szkół, obchodziła swoje 75-lecie. Na zjazd przyjechało blisko 500 absolwentów. Pamiątkową tablicą uhonorowano Józefa Furmana, współorganizatora szkoły. 16.10.2016 13:05
Reforma strachu pełna. Czego boją się nauczyciele?

Reforma strachu pełna. Czego boją się nauczyciele?

Wykładowcy akademiccy, nauczyciele, rodzice, samorządowcy, Rzecznik Praw Dziecka - to tylko część długiej listy osób, które sprzeciwiają się zmianom w polskiej oświacie, które mają rozpocząć się już we wrześniu. Proszą o czas na przemyślenie, czy reforma w ogóle jest potrzebna oraz zwolnienie tempa zmian. 14.10.2016 14:00
Lublin: Nauczyciele z nagrodami od prezydenta. Każdy dostał po 4200 zł

Lublin: Nauczyciele z nagrodami od prezydenta. Każdy dostał po 4200 zł

25 dyrektorów i 103 nauczycieli ze szkół i placówek prowadzonych przez miasto otrzymało od prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka za „wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze”. Nagrody wyniosły po 4200 zł. 14.10.2016 13:33
Dzień Edukacji Narodowej. Będzie wolny piątek

Dzień Edukacji Narodowej. Będzie wolny piątek

W piątek przed uczniami pierwszy dzień wolny w tym roku szkolnym. Powodem, dla którego w piątek nie pójdą do szkół, jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej, tzw. dzień nauczyciela. Lekcji nie będzie, ale mają działać świetlice. Niektóre szkoły tego dnia organizują wyjścia do kina lub wycieczki. 13.10.2016 17:52
WSEI: Inauguracja kształcenia na 14 kierunkach, na 2 poziomach

WSEI: Inauguracja kształcenia na 14 kierunkach, na 2 poziomach

Wczoraj rok akademicki 2016–2017 w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji na studiach I i II stopnia rozpoczęło ponad 6.000 studentów. 12.10.2016 08:21
Zapytaj kurator oświaty o reformę edukacji

Zapytaj kurator oświaty o reformę edukacji

Jak będzie wyglądała likwidacja gimnazjów? Czy nauczyciele powinni bać się zwolnień? Czy ósmoklasiści będą zdawali egzaminy – te i inne pytanie będzie można zadać za naszym pośrednictwem Teresie Misiuk, lubelskiemu kurator oświaty. 12.10.2016 07:08
Wszystko co warto wiedzieć o wodzie. Zajęcia dla uczniów

Wszystko co warto wiedzieć o wodzie. Zajęcia dla uczniów

Skąd mamy wodę w mieście, jak ją oszczędzać, ile mamy jej w organizmie i jak bywa zatruwana? Na te i inne pytania najmłodsi chełmianie znajdą odpowiedzi na specjalnej ścieżce ekologicznej, która powstaje przy ujęciu wody Trubaków. 11.10.2016 07:35
Czy znamy języki obce? Jak uczyć się języków obcych?

Czy znamy języki obce? Jak uczyć się języków obcych?

Instytut Badawczy Randstad na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez pracownię badawczą MillwardBrown przygotował raport „Czy Polacy znają języki obce?”. Zawiera on dane dotyczące poziomu znajomości sześciu popularnych języków obcych w grupie ponad 40 tysięcy respondentów z całego kraju. 10.10.2016 18:20
Lublin: Bezpłatne badania lekarskie dla uczniów gimnazjów

Lublin: Bezpłatne badania lekarskie dla uczniów gimnazjów

Z bezpłatnych badań lekarskich będą mogli skorzystać pierwszoklasiści lubelskich gimnazjów. Ci z wysokim ryzykiem cukrzycy typu II będą na dwa lata objęci darmowym wsparciem specjalistów. Organizatorzy akcji alarmują: ze zdrowiem młodzieży jest bardzo źle. 10.10.2016 16:58

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama