Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

6 listopada 2022 r.
8:55

Jarosław Kaczyński o macierzyństwie. Dlaczego rodzi się "dużo za mało dzieci"?

Autor: Zdjęcie autora x-news
0 25 A A

Ełk (woj. warmińsko-mazurskie). Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Ełku stwierdził, że dziś rodzi się "dużo za mało dzieci", a jeśli "na przykład utrzyma się taki stan", że kobiety do 25. roku życia piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Bo pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwa – mówił Kaczyński.

Zaznaczył jednak, że nie jest zwolennikiem "bardzo wczesnego macierzyństwa", bo "kobieta musi dojrzeć do tego, aby być matką".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 8 listopada 2022 r. o 08:45
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby się dowiedzieć. Łatwo ją znaleźć. Boisz się?
Zdaje się, że nie tylko znaleźć ją łatwo...
Avatar
poker / 7 listopada 2022 r. o 20:43
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
 Nic nie stoi na przeszkodzie żeby się dowiedzieć. Łatwo ją znaleźć. Boisz się?
Avatar
Opat / 7 listopada 2022 r. o 14:55
Naczelnik dobrze powiedział. Wystarczy wizyta w kilku losowo wybranych pubach. Jak się myśli o bajlando to na posiadanie dzieci można liczyć najwyżej w sytuacji braku ogumienia lub jego awarii.
Avatar
___K___ / 7 listopada 2022 r. o 07:50
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
Znakomity komentarz!!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 listopada 2022 r. o 22:55
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
Avatar
poker / 6 listopada 2022 r. o 20:15
Bredzisz krollu...
Ja bredzę? Czy twoje słonko i pracodawca Jarosław bredzi? Czy może wejrzałeś na kobiety swoje i prawdę głoszoną przez człowieka z najmniejszym odsetkiem zmarnowanych plemników w historii wolskiej?
A jak się mają twoje plemniki? Masz się czym pochwalić?
A jak się mają twoje kobiety? Dają w szyję pisowskim zwyczajem jak to mawia prezes?
 A co? Szukasz kogoś kto ci postawi? Tak ci słabo płacą za te wpisy?
Avatar
Robert011 / 6 listopada 2022 r. o 17:19
Ja wczoraj byłem w sklepie.....w Lidlu poniewaz na kasie samoobsługowej pokazywało mi inna cenę niż powinna być i była na półce poprosiłem obsługę o pomoc.....podszedł pan i od razu z pretensjami do mnie..."co z kasą nie potrafi sobie pan poradzić....-o Boże myślałem że go tam zaraz zabije, ale i tak musiałby podejść ponieważ miałem też wino, więc musiałby potwierdzić mój wiek...." choć ja wcześniej z uśmiechem do niego Od razu przypomiała mi się sytuacja z Kanady gdzie 5 razy prosilem panią z obsługi i przepraszalem, a pani mi " no problem " choć w kojece stało z 20 oosb i nikt z tych osób nawet nie skrzywił się - u nas od razu w takiej sytuacji by przekleństwa z kolejki poleciały .....ze my naprawde jesteśmy gdzieś na drzewie jak dzikusy, nie obrażając prawdziwych dzikusów. My Polacy zas...masz inny kolor skóry - ŹLE. Nie chodzisz do kościoła - ŹLE. Chodzisz do innego kościoła ŹLE. Jesz co innego niż my- ŹLE. Mówisz co innego niż my inaczej myślisz - ŹLE
Ja wczoraj byłem w sklepie.....w Lidlu poniewaz na kasie samoobsługowej pokazywało mi inna cenę niż powinna być i była na półce poprosiłem obsługę o pomoc.....podszedł pan i od razu z pretensjami do mnie..."co z kasą nie potrafi sobie pan poradzić....-o Boże myślałem że go tam zaraz zabije, ale i tak musiałby podejść ponieważ miałem też wino, więc musiałby potwierdzić mój wiek...." choć ja wcześniej z uśmiechem do niego Od razu przypomiała mi się sytuacja z Kanady gdzie 5 razy prosilem panią z obsługi i przepraszalem, a pani mi &qu... rozwiń
Avatar
___K___ / 6 listopada 2022 r. o 17:06
Kaczor nie potrafi o własne buty zadbać, a urządza życie innym. Coraz mniej kobiet decyduje się na ciążę, skoro w PiSowskim kraju zaraz po zajściu są wpisywane do rejestru ciąż, skoro katabas ma do powiedzenia w sprawie ciąży więcej, niż lekarz, skoro półmózdzy politycy wprowadzają prawa, które ograniczają prawa kobiet do doecydowaniu o swoim organizmie, skoro wreszcie nie ma odpowiedniej ilości żłobków i przedszkoli, a szkoły bywają niedogrzane. I jak tu się decydować na dzieci? A człowiek i tak w dodatku nie wie, czy nie wyrośnie z takiego bachorzęcia coś na kształt JarKacza...
Kaczor nie potrafi o własne buty zadbać, a urządza życie innym. Coraz mniej kobiet decyduje się na ciążę, skoro w PiSowskim kraju zaraz po zajściu są wpisywane do rejestru ciąż, skoro katabas ma do powiedzenia w sprawie ciąży więcej, niż lekarz, skoro półmózdzy politycy wprowadzają prawa, które ograniczają prawa kobiet do doecydowaniu o swoim organizmie, skoro wreszcie nie ma odpowiedniej ilości żłobków i przedszkoli, a szkoły bywają niedogrzane. I jak tu się decydować na dzieci? A człowiek i tak w dodatku nie wie, czy nie wyrośnie z takiego... rozwiń
Avatar
Kroll / 6 listopada 2022 r. o 16:55
Bredzisz krollu...
Ja bredzę? Czy twoje słonko i pracodawca Jarosław bredzi? Czy może wejrzałeś na kobiety swoje i prawdę głoszoną przez człowieka z najmniejszym odsetkiem zmarnowanych plemników w historii wolskiej?
A jak się mają twoje plemniki? Masz się czym pochwalić?
 A jak się mają twoje kobiety? Dają w szyję pisowskim zwyczajem jak to mawia prezes? 
Avatar
zibi_123 / 6 listopada 2022 r. o 15:42
stary obszczancu juz czas abys odszedl na wieki 
Avatar
___K___ / 8 listopada 2022 r. o 08:45
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby się dowiedzieć. Łatwo ją znaleźć. Boisz się?
Zdaje się, że nie tylko znaleźć ją łatwo...
Avatar
poker / 7 listopada 2022 r. o 20:43
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
 Nic nie stoi na przeszkodzie żeby się dowiedzieć. Łatwo ją znaleźć. Boisz się?
Avatar
Opat / 7 listopada 2022 r. o 14:55
Naczelnik dobrze powiedział. Wystarczy wizyta w kilku losowo wybranych pubach. Jak się myśli o bajlando to na posiadanie dzieci można liczyć najwyżej w sytuacji braku ogumienia lub jego awarii.
Avatar
___K___ / 7 listopada 2022 r. o 07:50
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
Znakomity komentarz!!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 listopada 2022 r. o 22:55
Bardziej ciekawi mnie co o tym sądzi marta kaczyńska smuniewska dubieniecka zielińska
Avatar
poker / 6 listopada 2022 r. o 20:15
Bredzisz krollu...
Ja bredzę? Czy twoje słonko i pracodawca Jarosław bredzi? Czy może wejrzałeś na kobiety swoje i prawdę głoszoną przez człowieka z najmniejszym odsetkiem zmarnowanych plemników w historii wolskiej?
A jak się mają twoje plemniki? Masz się czym pochwalić?
A jak się mają twoje kobiety? Dają w szyję pisowskim zwyczajem jak to mawia prezes?
 A co? Szukasz kogoś kto ci postawi? Tak ci słabo płacą za te wpisy?
Avatar
Robert011 / 6 listopada 2022 r. o 17:19
Ja wczoraj byłem w sklepie.....w Lidlu poniewaz na kasie samoobsługowej pokazywało mi inna cenę niż powinna być i była na półce poprosiłem obsługę o pomoc.....podszedł pan i od razu z pretensjami do mnie..."co z kasą nie potrafi sobie pan poradzić....-o Boże myślałem że go tam zaraz zabije, ale i tak musiałby podejść ponieważ miałem też wino, więc musiałby potwierdzić mój wiek...." choć ja wcześniej z uśmiechem do niego Od razu przypomiała mi się sytuacja z Kanady gdzie 5 razy prosilem panią z obsługi i przepraszalem, a pani mi " no problem " choć w kojece stało z 20 oosb i nikt z tych osób nawet nie skrzywił się - u nas od razu w takiej sytuacji by przekleństwa z kolejki poleciały .....ze my naprawde jesteśmy gdzieś na drzewie jak dzikusy, nie obrażając prawdziwych dzikusów. My Polacy zas...masz inny kolor skóry - ŹLE. Nie chodzisz do kościoła - ŹLE. Chodzisz do innego kościoła ŹLE. Jesz co innego niż my- ŹLE. Mówisz co innego niż my inaczej myślisz - ŹLE
Ja wczoraj byłem w sklepie.....w Lidlu poniewaz na kasie samoobsługowej pokazywało mi inna cenę niż powinna być i była na półce poprosiłem obsługę o pomoc.....podszedł pan i od razu z pretensjami do mnie..."co z kasą nie potrafi sobie pan poradzić....-o Boże myślałem że go tam zaraz zabije, ale i tak musiałby podejść ponieważ miałem też wino, więc musiałby potwierdzić mój wiek...." choć ja wcześniej z uśmiechem do niego Od razu przypomiała mi się sytuacja z Kanady gdzie 5 razy prosilem panią z obsługi i przepraszalem, a pani mi &qu... rozwiń
Avatar
___K___ / 6 listopada 2022 r. o 17:06
Kaczor nie potrafi o własne buty zadbać, a urządza życie innym. Coraz mniej kobiet decyduje się na ciążę, skoro w PiSowskim kraju zaraz po zajściu są wpisywane do rejestru ciąż, skoro katabas ma do powiedzenia w sprawie ciąży więcej, niż lekarz, skoro półmózdzy politycy wprowadzają prawa, które ograniczają prawa kobiet do doecydowaniu o swoim organizmie, skoro wreszcie nie ma odpowiedniej ilości żłobków i przedszkoli, a szkoły bywają niedogrzane. I jak tu się decydować na dzieci? A człowiek i tak w dodatku nie wie, czy nie wyrośnie z takiego bachorzęcia coś na kształt JarKacza...
Kaczor nie potrafi o własne buty zadbać, a urządza życie innym. Coraz mniej kobiet decyduje się na ciążę, skoro w PiSowskim kraju zaraz po zajściu są wpisywane do rejestru ciąż, skoro katabas ma do powiedzenia w sprawie ciąży więcej, niż lekarz, skoro półmózdzy politycy wprowadzają prawa, które ograniczają prawa kobiet do doecydowaniu o swoim organizmie, skoro wreszcie nie ma odpowiedniej ilości żłobków i przedszkoli, a szkoły bywają niedogrzane. I jak tu się decydować na dzieci? A człowiek i tak w dodatku nie wie, czy nie wyrośnie z takiego... rozwiń
Avatar
Kroll / 6 listopada 2022 r. o 16:55
Bredzisz krollu...
Ja bredzę? Czy twoje słonko i pracodawca Jarosław bredzi? Czy może wejrzałeś na kobiety swoje i prawdę głoszoną przez człowieka z najmniejszym odsetkiem zmarnowanych plemników w historii wolskiej?
A jak się mają twoje plemniki? Masz się czym pochwalić?
 A jak się mają twoje kobiety? Dają w szyję pisowskim zwyczajem jak to mawia prezes? 
Avatar
zibi_123 / 6 listopada 2022 r. o 15:42
stary obszczancu juz czas abys odszedl na wieki