Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 listopada 2021 r.
11:28

Powybijane szyby w kościele w Łęcznej, porozrzucane święte obrazki. "Chodzi też o straty moralne"

149 23 A A

Powybijane szyby w oknach w zakrystiach, porozrzucane święte obrazki i uszkodzone latarnie. W odstępie niespełna dwóch tygodni doszło do dwóch ataków chuligańskich na najstarszy kościół w Łęcznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Trudno powiedzieć, czy to zrobiła ta sama osoba, ale prawdopodobnie tak było – przypuszcza ks. Andrzej Majchrzak, proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, który pełni tę funkcję od lipca br. – Na pewno chciałbym się dowiedzieć, jakie pobudki kierowały tą osobą.

– Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy 15 listopada – mówi st. asp. Magdalena Krasna, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. – Ksiądz proboszcz zgłosił, że zostały wybite lampy i oczka oświetleniowe (zamontowane przy wejściu do kościoła – red.). Kolejne zgłoszenie otrzymaliśmy w czwartek rano. Zniszczenia są na terenie zakrystii. I dodaje: – Podczas ataków chuligańskich nic nie zostało skradzione.

– Podczas drugiego ataku wandalizmu ktoś porozbijał szyby w oknach w zakrystiach. Porozrzucał też święte obrazki, które leżały na parapecie – opisuje proboszcz parafii.

Ślady agresji wciąż widać. Okna w zakrystiach dla ministrantów i kapłanów zostały zabezpieczone, ale w oknach są wciąż potłuczone szyby. Kilka lamp przy kościele nie ma kloszy, brakuje też szkieł w oczkach oświetleniowych. Sprawca lub sprawcy powybijali je kamieniami. W ten sam sposób została uszkodzona też fasada świątyni. Przy jednej z figur umieszczonej w niszy widoczne jest wgłębienie. Zaś przy stojącym przed wejściem do kościoła krzyżu leży kamień, na którym są jeszcze widoczne ślady jasnej farby.

Poszukiwania wandala trwają. – Zabezpieczyliśmy monitoring. Policjanci przeglądają też kolejne nagrania z kamer – opisuje rzeczniczka KPP w Łęcznej. – Czynności, które prowadzimy mają na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy.

– Myślę, że te chuligańskie ataki nie były stricte wymierzone w kościół – przypuszcza proboszcz parafii.

Teren przy kościele stanowi bowiem skrót z rynku, idąc kładką, w kierunku bloków. Dlatego też po atakach na ogrodzony teren przyległy do świątyni nie będzie można wejść. Będzie bowiem zamykany na noc.

– Straty materialne nie są duże, ale w tej sytuacji chodzi też o straty moralne. Takie zdarzenia są nieprzyjemne, zarówno dla  kapłanów, jak i parafian – mówi proboszcz parafii, który dodaje, że problem jest w tym, że wszystkie zniszczenia trzeba będzie naprawić, a jest problem z dostępem do odpowiednich materiałów. – Do okien potrzebujemy szyb zespolonych – precyzuje ks. Andrzej Majchrzak. – Podobnie jest w przypadku naświetlaczy i lamp latarni, do których trzeba dobrać odpowiednie klosze.

Ustalenie sprawcy powinno być łatwiejsze, bo jest nagranie z monitoringu, na którym widać młodego mężczyznę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:57
+18
.. lewacy w akcji "opiłowywania" katolików. Czy rabini i premier odniosą się do sprawy podobnie jak przy jednej wybitej szybie w synagodze w Gdańsku?
Avatar
jozekad2020 / 27 listopada 2021 r. o 12:24
+5
To pewnie posel Nitras z PO zaczal opilowywanie katolikow, ale dlaczego od Lecznej?
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 11:18
+4
Jedna wybita szyba w synagodze w Gdańsku przez psychola, postawiła na nogi rząd, prezydenta i episkopat oraz wszystkie telewizje. Teraz gdy niszczą kościoły i wyzywają katolików nie ma nikogo prócz patriotów. Gdzie jesteś prezydencie? Gdzie media? Gdzie ekumenizm i reakcja rabinów?
  " Bo kochają z siebie robić męczenników i cierpiętników,do których sie każdy przy**erdala których każdy chce mordować." Komentarz jednego patryjoty pod artykułem na temat zniszczenia synagogi w Zamościu. Jakoś dziwnie tu pasuje. LOL
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:37
+3
Jedna wybita szyba w synagodze w Gdańsku przez psychola, postawiła na nogi rząd, prezydenta i episkopat oraz wszystkie telewizje. Teraz gdy niszczą kościoły i wyzywają katolików nie ma nikogo prócz patriotów. Gdzie jesteś prezydencie? Gdzie media? Gdzie ekumenizm i reakcja rabinów?
Avatar
poker / 27 listopada 2021 r. o 20:52
+3
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu. Autorka Harrego Pottera codziennie otrzymuje listy z groźbami, bo ośmieliła się mieć inne zdanie niż ci, co mają gęby pełne frazesów o wolności słowa. Niejaka Marta Lempart, ulubienica Donalda Tuska i całej reszty "inteligentnych inaczej", lekceważy kobietę i wykonaną przez nią pracę, ponieważ ona, Marta L. ma "wyższe cele" do zamanifestowania. Lewica kroczy drogą Stalina i dzięki naiwności ogółu, dobrze jej idzie.
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2021 r. o 11:31
+2
Pewnie jakiś dorosły ministrant odreagował swoja krzywdę z młodości. Nie pochwalam, ale rozumiem
Tak? Masz pewność? Pochwal się na forum, zyskasz podziw i uznanie. Bo póki co, to twój wpis wygląda jak pierdnięcie w przepełnionym trolejbusie. Czuć, choć nie widać.
 Wiesz co to jest tryb przypuszczający? Czy w Kraśniku nie znają czegoś takiego? XD
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2021 r. o 11:31
+2
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Łżesz jak zwykle. Jak w każdym temacie. Więc nie dziwi to nikogo. Bo czy jakiś ksiądz wybił ci okna? Zgłosiłeś fakt wybicia okna przez księdza organom ścigania? Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Okien może nikomu nie wybijają, ale znane są przypadki pobić w wykonaniu księży, oblania wiernego kwasem przez proboszcza, a także grożenia bronią palną. Więc może się już nie ośmieszaj? XD
Przykłady? Konkrety? Zgłoszenia do organów ścigania? Nic! Zero! Takie samo zero jak twoje wpisy.
 ***s://***msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/uwaga-tvn-ksi%C4%85dz-zaatakowa%C5%82-wiernego-w-ko%C5%9Bciele-%E2%80%9Ejest-osob%C4%85-znan%C4%85-z-afer%E2%80%9D/ar-BB10u6XX  ***s://wiadomosci-onet-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/czernikowo-ksiadz-grozil-protestujacym-z-broni-prokuratura-umorzyla-sledztwo/k5myqdg.amp?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16382680475444&referrer=***s%3A%2F%2F***google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=***s%3A%2F%2Fwiadomosci.onet.pl%2Fkujawsko-pomorskie%2Fczernikowo-ksiadz-grozil-protestujacym-z-broni-prokuratura-umorzyla-sledztwo%2Fk5myqdg  ***s://***rp.pl/przestepczosc/art8552121-grecja-ksiadz-zaatakowal-biskupow-oblal-ich-kwasem ***s://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24024144,ksiadz-zaatakowal-turyste-paralizatorem-a-teraz-unika-kary.html
 ***s://***msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/uwaga-tvn-ksi%C4%85dz-zaatakowa%C5%82-wiernego-w-ko%C5%9Bciele-%E2%80%9Ejest-osob%C4%85-znan%C4%85-z-afer%E2%80%9D/ar-BB10u6XX  ***s://wiadomosci-onet-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/czernikowo-ksiadz-grozil-protestujacym-z-broni-prokuratura-umorzyla-sledztwo/k5myqdg.amp?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16382680475444&referrer=***s%3A%2F%2F***google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=**... rozwiń
Avatar
mirass / 29 listopada 2021 r. o 22:01
+2
Pewnie jakiś dorosły ministrant odreagował swoja krzywdę z młodości. Nie pochwalam, ale rozumiem
Avatar
___K___ / 28 listopada 2021 r. o 12:14
+1
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu. 
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 14:34
0
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
 Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Łżesz jak zwykle. Jak w każdym temacie. Więc nie dziwi to nikogo. Bo czy jakiś ksiądz wybił ci okna? Zgłosiłeś fakt wybicia okna przez księdza organom ścigania? Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
 Okien może nikomu nie wybijają, ale znane są przypadki pobić w wykonaniu księży, oblania wiernego kwasem przez proboszcza, a także grożenia bronią palną. Więc może się już nie ośmieszaj? XD
 Okien może nikomu nie wybijają, ale znane są przypadki pobić w wykonaniu księży, oblania wiernego kwasem przez proboszcza, a także grożenia bronią palną. Więc może się już nie ośmieszaj? XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2021 r. o 11:31
+2
Pewnie jakiś dorosły ministrant odreagował swoja krzywdę z młodości. Nie pochwalam, ale rozumiem
Tak? Masz pewność? Pochwal się na forum, zyskasz podziw i uznanie. Bo póki co, to twój wpis wygląda jak pierdnięcie w przepełnionym trolejbusie. Czuć, choć nie widać.
 Wiesz co to jest tryb przypuszczający? Czy w Kraśniku nie znają czegoś takiego? XD
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2021 r. o 11:31
+2
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Łżesz jak zwykle. Jak w każdym temacie. Więc nie dziwi to nikogo. Bo czy jakiś ksiądz wybił ci okna? Zgłosiłeś fakt wybicia okna przez księdza organom ścigania? Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Okien może nikomu nie wybijają, ale znane są przypadki pobić w wykonaniu księży, oblania wiernego kwasem przez proboszcza, a także grożenia bronią palną. Więc może się już nie ośmieszaj? XD
Przykłady? Konkrety? Zgłoszenia do organów ścigania? Nic! Zero! Takie samo zero jak twoje wpisy.
 ***s://***msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/uwaga-tvn-ksi%C4%85dz-zaatakowa%C5%82-wiernego-w-ko%C5%9Bciele-%E2%80%9Ejest-osob%C4%85-znan%C4%85-z-afer%E2%80%9D/ar-BB10u6XX  ***s://wiadomosci-onet-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/czernikowo-ksiadz-grozil-protestujacym-z-broni-prokuratura-umorzyla-sledztwo/k5myqdg.amp?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16382680475444&referrer=***s%3A%2F%2F***google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=***s%3A%2F%2Fwiadomosci.onet.pl%2Fkujawsko-pomorskie%2Fczernikowo-ksiadz-grozil-protestujacym-z-broni-prokuratura-umorzyla-sledztwo%2Fk5myqdg  ***s://***rp.pl/przestepczosc/art8552121-grecja-ksiadz-zaatakowal-biskupow-oblal-ich-kwasem ***s://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24024144,ksiadz-zaatakowal-turyste-paralizatorem-a-teraz-unika-kary.html
 ***s://***msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/uwaga-tvn-ksi%C4%85dz-zaatakowa%C5%82-wiernego-w-ko%C5%9Bciele-%E2%80%9Ejest-osob%C4%85-znan%C4%85-z-afer%E2%80%9D/ar-BB10u6XX  ***s://wiadomosci-onet-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/czernikowo-ksiadz-grozil-protestujacym-z-broni-prokuratura-umorzyla-sledztwo/k5myqdg.amp?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16382680475444&referrer=***s%3A%2F%2F***google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=**... rozwiń
Avatar
poker / 29 listopada 2021 r. o 22:12
-4
Pewnie jakiś dorosły ministrant odreagował swoja krzywdę z młodości. Nie pochwalam, ale rozumiem
 Tak? Masz pewność? Pochwal się na forum, zyskasz podziw i uznanie. Bo póki co, to twój wpis wygląda jak pierdnięcie w przepełnionym trolejbusie. Czuć, choć nie widać.
Avatar
mirass / 29 listopada 2021 r. o 22:01
+2
Pewnie jakiś dorosły ministrant odreagował swoja krzywdę z młodości. Nie pochwalam, ale rozumiem
Avatar
poker / 29 listopada 2021 r. o 21:18
-3
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Łżesz jak zwykle. Jak w każdym temacie. Więc nie dziwi to nikogo. Bo czy jakiś ksiądz wybił ci okna? Zgłosiłeś fakt wybicia okna przez księdza organom ścigania? Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Okien może nikomu nie wybijają, ale znane są przypadki pobić w wykonaniu księży, oblania wiernego kwasem przez proboszcza, a także grożenia bronią palną. Więc może się już nie ośmieszaj? XD
 Przykłady? Konkrety? Zgłoszenia do organów ścigania? Nic! Zero! Takie samo zero jak twoje wpisy. 
 Przykłady? Konkrety? Zgłoszenia do organów ścigania? Nic! Zero! Takie samo zero jak twoje wpisy.  rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 14:34
0
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
 Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Łżesz jak zwykle. Jak w każdym temacie. Więc nie dziwi to nikogo. Bo czy jakiś ksiądz wybił ci okna? Zgłosiłeś fakt wybicia okna przez księdza organom ścigania? Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
 Okien może nikomu nie wybijają, ale znane są przypadki pobić w wykonaniu księży, oblania wiernego kwasem przez proboszcza, a także grożenia bronią palną. Więc może się już nie ośmieszaj? XD
 Okien może nikomu nie wybijają, ale znane są przypadki pobić w wykonaniu księży, oblania wiernego kwasem przez proboszcza, a także grożenia bronią palną. Więc może się już nie ośmieszaj? XD rozwiń
Avatar
poker / 28 listopada 2021 r. o 13:48
-4
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
  Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
 Łżesz jak zwykle. Jak w każdym temacie. Więc nie dziwi to nikogo. Bo czy jakiś ksiądz wybił ci okna? Zgłosiłeś fakt wybicia okna przez księdza organom ścigania? Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
 Łżesz jak zwykle. Jak w każdym temacie. Więc nie dziwi to nikogo. Bo czy jakiś ksiądz wybił ci okna? Zgłosiłeś fakt wybicia okna przez księdza organom ścigania? Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu. rozwiń
Avatar
___K___ / 28 listopada 2021 r. o 12:14
+1
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia lewicy o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu. 
Tak wygląda świat, w którym daje się wiarę w pokojowe zapewnienia kleru katolickiego o tolerancji, dialogu i równouprawnieniu.
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 11:18
+4
Jedna wybita szyba w synagodze w Gdańsku przez psychola, postawiła na nogi rząd, prezydenta i episkopat oraz wszystkie telewizje. Teraz gdy niszczą kościoły i wyzywają katolików nie ma nikogo prócz patriotów. Gdzie jesteś prezydencie? Gdzie media? Gdzie ekumenizm i reakcja rabinów?
  " Bo kochają z siebie robić męczenników i cierpiętników,do których sie każdy przy**erdala których każdy chce mordować." Komentarz jednego patryjoty pod artykułem na temat zniszczenia synagogi w Zamościu. Jakoś dziwnie tu pasuje. LOL
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:37
+3
Jedna wybita szyba w synagodze w Gdańsku przez psychola, postawiła na nogi rząd, prezydenta i episkopat oraz wszystkie telewizje. Teraz gdy niszczą kościoły i wyzywają katolików nie ma nikogo prócz patriotów. Gdzie jesteś prezydencie? Gdzie media? Gdzie ekumenizm i reakcja rabinów?
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!