Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2021 r.
8:04

Lublin: Nowe drzewa w parku dopiero na wiosnę. Stare uschły nie po raz pierwszy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
27 7 A A
Aleja Tysiąclecia: część chodnika między jezdnią a zboczem wzgórza Zamkowego ma być rozebrana, a w jego miejscu zasadzony ma być szpaler drzew
Aleja Tysiąclecia: część chodnika między jezdnią a zboczem wzgórza Zamkowego ma być rozebrana, a w jego miejscu zasadzony ma być szpaler drzew (fot. Maciej Kaczanowski)

Dopiero wiosną można się spodziewać wymiany na nowe uschniętych drzew w parku przy Zawilcowej. Urząd Miasta liczy jeszcze na to, że część drzewek, które latem szeleściły uschniętymi liśćmi, po zimie jeszcze zdoła się zazielenić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O uschniętych drzewach pisaliśmy już w sierpniu i nie był to pierwszy taki przypadek w parku przy Zawilcowej. Latem zeszłego roku naliczyliśmy tu ponad setkę drzew bez oznak życia, a kilka miesięcy później na polecenie Urzędu Miasta w parku wymieniono 46 uschniętych grabów, 28 dębów, 22 jarzębów, 12 klonów, 10 lip, 10 brzóz, 10 sosen, 6 czeremch, 5 rajskich jabłoni, 4 wiązy, 3 robinie, 3 buki, świerk oraz jesion.

Powtórka

W tym roku problem się powtórzył, w sierpniu zauważyliśmy kilkadziesiąt drzewek, które miały całkiem suche, kruszące się w dłoniach liście.

– Wszystkie drzewa znajdują się pod stałą obserwacją Wydziału Gospodarki Komunalnej, objęte są zabiegami pielęgnacyjnymi oraz gwarancją wykonawcy, stąd egzemplarze, które nie podjęły wegetacji zostaną wymienione w ramach gwarancji – deklarowała wówczas Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Tym razem wymiana drzew nie nastąpi jednak jesienią. Miasto jeszcze się z tym wstrzymuje.

– Egzemplarze, które nie podejmą wiosną wegetacji, zostaną wymienione w ramach gwarancji – stwierdza Głazik. – Liczbę drzew do wymiany ostatecznie będzie można stwierdzić wiosną przyszłego roku.

Ratusz przekonuje, że drzewa w parku „objęte są stałą pielęgnacją”, od marca do października są podlewane „w zależności od warunków atmosferycznych” i nawożone, zaś w przypadku stwierdzenia choroby stosowane są odpowiednie środki ochrony roślin.

Zmienili zdanie

Na razie nie będą też wymieniane graby posadzone w zeszłym roku na zlecenie miasta na skarpie przy ul. Dolnej 3 Maja. Jeszcze latem urzędnicy mówili, że drzewa będą zastąpione nowymi.

– W wyniku wizji lokalnej stwierdzono uschnięcie drzew. W ramach gwarancji zostaną wykonane nowe nasadzenia w liczbie 28 drzew. Prace te zaplanowano na jesień – twierdzili latem miejscy urzędnicy, ale teraz zmienili zdanie.

– Jeśli chodzi o drzewa przy ul. Dolnej 3 Maja, to podczas oględzin przez Miejskiego Architekta Zieleni, stwierdzono pewną poprawę ich stanu. Decyzja o ewentualnej wymianie zostaje podjęta wiosną, w sytuacji gdyby sadzonki nie podjęły funkcji życiowych – odpowiada Głazik. – Aktualny stan drzew rosnących w parku przy ul. Zawilcowej oraz przy ul. Dolnej 3 Maja nie kwalifikuje ich jeszcze jednoznacznie do wymiany.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 30 listopada 2021 r. o 12:24
+7
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami
Co za ciężki popapraniec spłodził te brednie?
Avatar
Filips / 29 listopada 2021 r. o 14:48
0
Doskonale dobrana fotografia . To napewno rodowity lublinianin dobierał do tekstu .
Avatar
Monisia / 29 listopada 2021 r. o 18:38
-13
A tak przy okazji: czy ktoś w ogóle sprawdza stan drzewek posadzonych w ramach tzw. nasadzeń kompensacyjnych, dzięki którym dewelo-buraczki masowo unikają opłat za wycinki i w związku z tym rąbią ile się da?
Avatar
9euro-_-dance6. / 29 listopada 2021 r. o 11:43
-14
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami( mają w sobie wodę) i są tego charakterystyczne efekty - pęknięcia w korze, charakterystyczne "liszaje" na korze( wygląda to jak pleśń ale to nie pleśń), podeschnięcia. O ile jeszcze stare, grube, solidne drzewa całkiem dobrze radzą sobie z promieniowaniem elektromagnetycznym tak młode drzewka, świeżo sadzone nie są w stanie w pełni się później rozwinąć, podsychają, więdną, gdyż wzrost i rozwój hamuje nadmierne promieniowanie elektromagnetyczne. Pomyślmy sobie co by było, gdyby nie było roślinności( w tym głównie drzew)? Wówczas promieniowanie elektromagnetyczne z nadajników/przekaźników tudzież stacji bazowych GSM/BTS pochłanialibyśmy my wszyscy i zwierzęta oraz nasi czworonożni przyjaciele( psy i koty). Długotrwałe przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym prowadzi do szeregu chorób, m.in nowotworowych( nowotwory głowy, skóry, czaszki - np. glejaki, szpiczaki, chłoniaki, białaczki, czerniaki - choroby typowo od promieniowania), z autoagresji( cukrzyca z autoagresji, zapalenie trzustki, problemy z tarczycą, problemy psychiczne jak CHAD, ADHD), wzrasta także ryzyko zawału czy udaru, wzrasta ryzyko zaburzeń płodności lub doprowadzenia do bezpłodności( jeśli chcemy nosić telefon komórkowy w kieszeni, pamiętajmy aby włączać tryb samolotowy). Technologie bezprzewodowe nie są obojętne dla naszego zdrowia i życia, są one promowane jako nowoczesne i wygodne( bo bez kabla) obok wszechobecnie rozpropagowanego wi-fi ale oczywiście panuje zmowa milczenia. Onkologia milczy na temat faktu destruktywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie i życie ludzi. Nasiona roślin, które rosły w pobliżu silnego promieniowania elektromagnetycznego nie wykształciły się w pełni, albo po prostu bywały uszkodzone. Co roku często można zaobserwować dziwne zachowania pszczół - są jakby zdezorientowane, "pijane" i agresywne, promieniowanie elektromagnetyczne im mocno szkodzi, gubią drogę do ula i giną, owadów zapylających z roku na rok jest coraz mniej( owszem chemiczne środki ochrony roślin mają na to wpływ o ile są stosowane, ale wpływ także ma promieniowanie elektromagnetyczne). My także możemy zaobserwować dziwne objawy - dowodem na przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym może być - senność, znużenie, brak chęci do aktywności fizycznej, bóle głowy, pogorszone samopoczucie, męczliwość( niewielki wysiłek sprawia trudności/zadyszkę), problemy z koncentracją, problemy z pamięcią( bez względu na wiek). Wystarczy pobyć dłużej ze swoim mobilnym towarzyszem nieustannej adoracji( tj. smartfonem) by zaznać wybranego/wybranych z wymienionych objawów.
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami( mają w sobie wodę) i są tego charakterystyczne efekty - pęknięcia w korze, charakterystyczne "liszaje" na korze( wygląda to jak pleśń ale to nie pleśń), podeschnięcia. O ile jeszcze stare, grube, solidne drzewa całkiem dobr... rozwiń
Avatar
Monisia / 29 listopada 2021 r. o 18:38
-19
Sorki za off-topic, ale wiem, ścierK0 z agencji dewelo-PR, że to ty zabloK0wałaś wątek o GCz (***dziennikwschodni.pl/lublin/goraco-wokol-gorek-czechowskich-w-srode-wazna-rozprawa,n,1000299471.html) P0d loginem piter79. Niech twój buracki szefunio wie, że się wycfaniłeś i że zamiast lać jadem na mieszkańców i trzepać w łapki wolisz oglądać P0rnosy, mając wymówkę, że nie można "administrować" forum.
Avatar
Monisia / 29 listopada 2021 r. o 13:59
-24
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami( mają w sobie wodę) i są tego charakterystyczne efekty - pęknięcia w korze, charakterystyczne "liszaje" na korze( wygląda to jak pleśń ale to nie pleśń), podeschnięcia. O ile jeszcze stare, grube, solidne drzewa całkiem dobrze radzą sobie z promieniowaniem elektromagnetycznym tak młode drzewka, świeżo sadzone nie są w stanie w pełni się później rozwinąć, podsychają, więdną, gdyż wzrost i rozwój hamuje nadmierne promieniowanie elektromagnetyczne. Pomyślmy sobie co by było, gdyby nie było roślinności( w tym głównie drzew)? Wówczas promieniowanie elektromagnetyczne z nadajników/przekaźników tudzież stacji bazowych GSM/BTS pochłanialibyśmy my wszyscy i zwierzęta oraz nasi czworonożni przyjaciele( psy i koty). Długotrwałe przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym prowadzi do szeregu chorób, m.in nowotworowych( nowotwory głowy, skóry, czaszki - np. glejaki, szpiczaki, chłoniaki, białaczki, czerniaki - choroby typowo od promieniowania), z autoagresji( cukrzyca z autoagresji, zapalenie trzustki, problemy z tarczycą, problemy psychiczne jak CHAD, ADHD), wzrasta także ryzyko zawału czy udaru, wzrasta ryzyko zaburzeń płodności lub doprowadzenia do bezpłodności( jeśli chcemy nosić telefon komórkowy w kieszeni, pamiętajmy aby włączać tryb samolotowy). Technologie bezprzewodowe nie są obojętne dla naszego zdrowia i życia, są one promowane jako nowoczesne i wygodne( bo bez kabla) obok wszechobecnie rozpropagowanego wi-fi ale oczywiście panuje zmowa milczenia. Onkologia milczy na temat faktu destruktywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie i życie ludzi. Nasiona roślin, które rosły w pobliżu silnego promieniowania elektromagnetycznego nie wykształciły się w pełni, albo po prostu bywały uszkodzone. Co roku często można zaobserwować dziwne zachowania pszczół - są jakby zdezorientowane, "pijane" i agresywne, promieniowanie elektromagnetyczne im mocno szkodzi, gubią drogę do ula i giną, owadów zapylających z roku na rok jest coraz mniej( owszem chemiczne środki ochrony roślin mają na to wpływ o ile są stosowane, ale wpływ także ma promieniowanie elektromagnetyczne). My także możemy zaobserwować dziwne objawy - dowodem na przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym może być - senność, znużenie, brak chęci do aktywności fizycznej, bóle głowy, pogorszone samopoczucie, męczliwość( niewielki wysiłek sprawia trudności/zadyszkę), problemy z koncentracją, problemy z pamięcią( bez względu na wiek). Wystarczy pobyć dłużej ze swoim mobilnym towarzyszem nieustannej adoracji( tj. smartfonem) by zaznać wybranego/wybranych z wymienionych objawów.
 Ale drzewa też przeszkadzają w transmisji - zwłaszcza o wysokiej częstotliwości typu 5G. Dlatego Technokrata Jakubowicki masowo wyrzyna, zwłaszcza w Centrum. P0sadzi 10, a wyrżnie sto i tak się kręci dewelo-rozwój.
 Ale drzewa też przeszkadzają w transmisji - zwłaszcza o wysokiej częstotliwości typu 5G. Dlatego Technokrata Jakubowicki masowo wyrzyna, zwłaszcza w Centrum. P0sadzi 10, a wyrżnie sto i tak się kręci dewelo-rozwój. rozwiń
Avatar
drzuk / 29 listopada 2021 r. o 08:46
-32
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
Jasin / 30 listopada 2021 r. o 12:24
+7
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami
Co za ciężki popapraniec spłodził te brednie?
Avatar
Monisia / 29 listopada 2021 r. o 18:38
-13
A tak przy okazji: czy ktoś w ogóle sprawdza stan drzewek posadzonych w ramach tzw. nasadzeń kompensacyjnych, dzięki którym dewelo-buraczki masowo unikają opłat za wycinki i w związku z tym rąbią ile się da?
Avatar
Monisia / 29 listopada 2021 r. o 18:38
-19
Sorki za off-topic, ale wiem, ścierK0 z agencji dewelo-PR, że to ty zabloK0wałaś wątek o GCz (***dziennikwschodni.pl/lublin/goraco-wokol-gorek-czechowskich-w-srode-wazna-rozprawa,n,1000299471.html) P0d loginem piter79. Niech twój buracki szefunio wie, że się wycfaniłeś i że zamiast lać jadem na mieszkańców i trzepać w łapki wolisz oglądać P0rnosy, mając wymówkę, że nie można "administrować" forum.
Avatar
Filips / 29 listopada 2021 r. o 14:48
0
Doskonale dobrana fotografia . To napewno rodowity lublinianin dobierał do tekstu .
Avatar
Monisia / 29 listopada 2021 r. o 13:59
-24
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami( mają w sobie wodę) i są tego charakterystyczne efekty - pęknięcia w korze, charakterystyczne "liszaje" na korze( wygląda to jak pleśń ale to nie pleśń), podeschnięcia. O ile jeszcze stare, grube, solidne drzewa całkiem dobrze radzą sobie z promieniowaniem elektromagnetycznym tak młode drzewka, świeżo sadzone nie są w stanie w pełni się później rozwinąć, podsychają, więdną, gdyż wzrost i rozwój hamuje nadmierne promieniowanie elektromagnetyczne. Pomyślmy sobie co by było, gdyby nie było roślinności( w tym głównie drzew)? Wówczas promieniowanie elektromagnetyczne z nadajników/przekaźników tudzież stacji bazowych GSM/BTS pochłanialibyśmy my wszyscy i zwierzęta oraz nasi czworonożni przyjaciele( psy i koty). Długotrwałe przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym prowadzi do szeregu chorób, m.in nowotworowych( nowotwory głowy, skóry, czaszki - np. glejaki, szpiczaki, chłoniaki, białaczki, czerniaki - choroby typowo od promieniowania), z autoagresji( cukrzyca z autoagresji, zapalenie trzustki, problemy z tarczycą, problemy psychiczne jak CHAD, ADHD), wzrasta także ryzyko zawału czy udaru, wzrasta ryzyko zaburzeń płodności lub doprowadzenia do bezpłodności( jeśli chcemy nosić telefon komórkowy w kieszeni, pamiętajmy aby włączać tryb samolotowy). Technologie bezprzewodowe nie są obojętne dla naszego zdrowia i życia, są one promowane jako nowoczesne i wygodne( bo bez kabla) obok wszechobecnie rozpropagowanego wi-fi ale oczywiście panuje zmowa milczenia. Onkologia milczy na temat faktu destruktywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie i życie ludzi. Nasiona roślin, które rosły w pobliżu silnego promieniowania elektromagnetycznego nie wykształciły się w pełni, albo po prostu bywały uszkodzone. Co roku często można zaobserwować dziwne zachowania pszczół - są jakby zdezorientowane, "pijane" i agresywne, promieniowanie elektromagnetyczne im mocno szkodzi, gubią drogę do ula i giną, owadów zapylających z roku na rok jest coraz mniej( owszem chemiczne środki ochrony roślin mają na to wpływ o ile są stosowane, ale wpływ także ma promieniowanie elektromagnetyczne). My także możemy zaobserwować dziwne objawy - dowodem na przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym może być - senność, znużenie, brak chęci do aktywności fizycznej, bóle głowy, pogorszone samopoczucie, męczliwość( niewielki wysiłek sprawia trudności/zadyszkę), problemy z koncentracją, problemy z pamięcią( bez względu na wiek). Wystarczy pobyć dłużej ze swoim mobilnym towarzyszem nieustannej adoracji( tj. smartfonem) by zaznać wybranego/wybranych z wymienionych objawów.
 Ale drzewa też przeszkadzają w transmisji - zwłaszcza o wysokiej częstotliwości typu 5G. Dlatego Technokrata Jakubowicki masowo wyrzyna, zwłaszcza w Centrum. P0sadzi 10, a wyrżnie sto i tak się kręci dewelo-rozwój.
 Ale drzewa też przeszkadzają w transmisji - zwłaszcza o wysokiej częstotliwości typu 5G. Dlatego Technokrata Jakubowicki masowo wyrzyna, zwłaszcza w Centrum. P0sadzi 10, a wyrżnie sto i tak się kręci dewelo-rozwój. rozwiń
Avatar
9euro-_-dance6. / 29 listopada 2021 r. o 11:43
-14
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami( mają w sobie wodę) i są tego charakterystyczne efekty - pęknięcia w korze, charakterystyczne "liszaje" na korze( wygląda to jak pleśń ale to nie pleśń), podeschnięcia. O ile jeszcze stare, grube, solidne drzewa całkiem dobrze radzą sobie z promieniowaniem elektromagnetycznym tak młode drzewka, świeżo sadzone nie są w stanie w pełni się później rozwinąć, podsychają, więdną, gdyż wzrost i rozwój hamuje nadmierne promieniowanie elektromagnetyczne. Pomyślmy sobie co by było, gdyby nie było roślinności( w tym głównie drzew)? Wówczas promieniowanie elektromagnetyczne z nadajników/przekaźników tudzież stacji bazowych GSM/BTS pochłanialibyśmy my wszyscy i zwierzęta oraz nasi czworonożni przyjaciele( psy i koty). Długotrwałe przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym prowadzi do szeregu chorób, m.in nowotworowych( nowotwory głowy, skóry, czaszki - np. glejaki, szpiczaki, chłoniaki, białaczki, czerniaki - choroby typowo od promieniowania), z autoagresji( cukrzyca z autoagresji, zapalenie trzustki, problemy z tarczycą, problemy psychiczne jak CHAD, ADHD), wzrasta także ryzyko zawału czy udaru, wzrasta ryzyko zaburzeń płodności lub doprowadzenia do bezpłodności( jeśli chcemy nosić telefon komórkowy w kieszeni, pamiętajmy aby włączać tryb samolotowy). Technologie bezprzewodowe nie są obojętne dla naszego zdrowia i życia, są one promowane jako nowoczesne i wygodne( bo bez kabla) obok wszechobecnie rozpropagowanego wi-fi ale oczywiście panuje zmowa milczenia. Onkologia milczy na temat faktu destruktywnego wpływu promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie i życie ludzi. Nasiona roślin, które rosły w pobliżu silnego promieniowania elektromagnetycznego nie wykształciły się w pełni, albo po prostu bywały uszkodzone. Co roku często można zaobserwować dziwne zachowania pszczół - są jakby zdezorientowane, "pijane" i agresywne, promieniowanie elektromagnetyczne im mocno szkodzi, gubią drogę do ula i giną, owadów zapylających z roku na rok jest coraz mniej( owszem chemiczne środki ochrony roślin mają na to wpływ o ile są stosowane, ale wpływ także ma promieniowanie elektromagnetyczne). My także możemy zaobserwować dziwne objawy - dowodem na przebywanie w silnym polu elektromagnetycznym może być - senność, znużenie, brak chęci do aktywności fizycznej, bóle głowy, pogorszone samopoczucie, męczliwość( niewielki wysiłek sprawia trudności/zadyszkę), problemy z koncentracją, problemy z pamięcią( bez względu na wiek). Wystarczy pobyć dłużej ze swoim mobilnym towarzyszem nieustannej adoracji( tj. smartfonem) by zaznać wybranego/wybranych z wymienionych objawów.
Dość częste bywają artykuły na temat drzew usychających bądź w słabej kondycji. Problem może być niedostrzegalny gołym okiem, bowiem na kondycję drzew ma wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, jeśli w pobliżu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, to jest ono pochłaniane przez drzewa, które są dipolami( mają w sobie wodę) i są tego charakterystyczne efekty - pęknięcia w korze, charakterystyczne "liszaje" na korze( wygląda to jak pleśń ale to nie pleśń), podeschnięcia. O ile jeszcze stare, grube, solidne drzewa całkiem dobr... rozwiń
Avatar
drzuk / 29 listopada 2021 r. o 08:46
-32
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

W ciągu najbliższych miesięcy przy ul. Krahelskiej stanie ekran akustyczny. W środę pozwolenie na jego budowę w mocy utrzymał Urząd Wojewódzki. To oznacza zielone światło dla wykonawcy płotu - firmy My Way.

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

2021 rok był bardzo udany dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy po awansie do Fortuna I Ligi poszli za ciosem i drugie półrocze spędzili już w PKO BP Ekstraklasie. Jednym z głównych autorów sukcesów zielono-czarnych był Bartosz Śpiączka, który strzelił wiele ważnych bramek dla swojej drużyny.

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Osiem osób pojechało do szpitali w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej po wypadku w miejscowości Zofiówka (pow. łęczyński). Ciężarówka zderzyła się z busem. Kierowca tira nie zatrzymał się po zderzeniu, tylko odejchał

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Najlepsi okazali się miejscowi zawodnicy – Anna Berezecka i Bartosz Cielniak

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Pustostan w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie bialskiego magistratu, zostanie zburzony, a w jego miejscu wyłoni się nowy budynek. Ma służyć przede wszystkim Bialskiemu Centrum Kultury. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”
Pierwsza strona dziennika

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”

Znam swoich klientów od lat, widujemy się praktycznie codziennie. Dlatego trudno mi patrzeć, jak rezygnują z wieloletnich przyzwyczajeń zakupowych – mówi właścicielka niewielkiego sklepu spożywczego w jednej z północnych dzielnic Lublina.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty