Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Radosnych Świąt Bożego Narodzenia naszym drogim Czytelnikom życzy Redakcja Dziennika Wschodniego
Reklama

Lublin. Kurtyna wodna w tym roku odmieniona

Ma nowoczesny kształt i wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Co najważniejsze, dzięki mgiełce wodnej, którą wytwarzają dysze, szybko można odetchnąć z ulgą od upału, o czym jeszcze przed południem w piątek, zanim spadł deszcz, przekonało się wiele osób spacerujących lubelskim deptakiem.
Lublin. Kurtyna wodna w tym roku odmieniona

Autor: Krzysztof Basiński

Nowa kurtyna wodna stanęła przed lubelskim ratuszem.
 
- To świetny pomysł - mówią zgodnie pani Iza i pan Kamil ze Słupska. - W naszym mieście też mamy kurtyny, ale nie są aż tak ładne.
 
Projekt kurtyny przygotowali pracownicy Urzędu Miasta i Wydziału Głównego Mechanika Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
 
To nie jedyne urządzenie tego typu w Lublinie. 
 
- Drugie stoi na ścieżce rowerowej prowadzącej nad Zalew Zemborzycki przy al. Piłsudskiego, zaś trzecie stanie na początku przyszłego tygodnia przed E.Leclerc na ul. Zana, jeśli oczywiście dopisze pogoda. Kolejne trzy kurtyny są zagospodarowywane na weekendowe imprezy w mieście: festyny, pikniki, imprezy sportowe - informuje Magdalena Bożko, rzeczniczka prasowa MPWiK i dodaje, że kurtynę można wypożyczyć. Chętni muszą wypełnić najpierw formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie MPWiK.

Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama