
Są już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Lublinie. Dane ze wszystkich obwodów podane PKW wskazują na wygraną w mieście Rafała Trzaskowskiego.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał w niedzielnej drugiej turze głosowania 96 429 głosów mieszkanek i mieszkańców miasta czyli ma poparcie na poziomie 51,14 procenta.
Na Karola Nawrockiego, popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 92 136 wyborców, czyli 48,86 procent tych, którzy poszli do urn.
Frekwencja wyborcza w stolicy naszego województwa wyniosła 74,65 procent.
>>> Głosy z kolejnych komisji wyborczych w Lubelskiem policzone. Sprawdź wyniki <<<
Przypomnijmy, że w pierwszej turze na Trzaskowskiego zagłosowało 31,98 proc. wyborców, a na Nawrockiego 28,73 proc. Trzeci był Sławomir Mentzen z wynikiem 13,01 proc. Frekwencja wyniosła 70,63 proc.
W 2020 r. drugą turę wyborów prezydenckich w Lublinie wygrał Rafał Trzaskowski z wynikiem 51,24 proc. Andrzej Duda zdobył wówczas 48,76 proc. głosów. Frekwencja wyniosła wtedy 69,36 proc.
Także w innych większych polskich miastach liderem jest póki co Rafał Trzaskowski, kandydat KO.
