Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2021 r.
10:03

Prokuratura sprawdza górki czechowskie

Autor: Zdjęcie autora kw drs
1 230 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Czy miejscy urzędnicy przekroczyli uprawnienia podczas prac nad studium przestrzennym Lublina dotyczącym m.in. górek czechowskich? Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Ratusz zapewnia, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszczęte z urzędu śledztwo dotyczy ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych Urzędu Miasta i Rady Miasta Lublin, w trakcie prac nad studium przestrzennym uchwalonym w lipcu 2019 r. W grę wchodzi działanie na szkodę interesu publicznego mieszkańców. Za ten czyn maksymalna kara to 3 lata pozbawienia wolności.

– Śledztwo zostało wszczęte na podstawie doniesień prasowych. Jest prowadzone w sprawie, nikomu nie postawiono zarzutów i jest na etapie przesłuchania świadków. Zwróciliśmy się także do Urzędu Miasta o dokumentację dotyczącą tej sprawy – mówi Dziennikowi prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

– Urząd Miasta Lublin został poinformowany przez Prokuraturę, iż toczy się takie postępowanie. Nie znamy jakichkolwiek szczegółów w tym zakresie, poza ogólnie sformułowanym jego przedmiotem – komentuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – Nie wiemy, z czyjego wniosku toczy się to postępowanie, ani na jakim jest etapie, stąd trudno nam się odnosić bliżej do zagadnienia.

Ratusz przekonuje jednak, że studium przygotowano prawidłowo. – Analizując całą procedurę planistyczną, jak i fakt, że projekt studium uzyskał wszystkie wymagane prawem uzgodnienia, a następnie organ nadzoru nie zakwestionował procedury związanej z jego przygotowaniem i uchwaleniem, nie znajdujemy podstaw do stawiania tego typu zarzutów – dodaje Duma. – Na bieżąco współpracujemy z prokuraturą udostępniając jej stosowne informacje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 230

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwertyqaz / 3 grudnia 2021 r. o 10:33
+71
Gdy tylko wybucha jakaś duża afera wokół PiS, momentalnie wrzucane są tematy zastępcze. Zbysio chyba dostał telefon z Nowogrodzkiej, że trzeba lokalnie przykryć temat afer nowego wiceministra sportu Mejzy bo za dużo o tym media trąbią. Tu damy Górki, tam że była posłanka PO 15 lat temu przejechała przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i jakoś to będzie.
Avatar
KasztankaMarszalka / 3 grudnia 2021 r. o 10:46
+66
Prokuratura powinna w końcu wyjaśnić kto finansuje ratuszowo-deweloperskie farmy trolli ciągle obecne na tym forum i w Internecie. Czy te farmy nie są opłacane z pieniędzy mieszkańców? Prokuratorzy jeżeli czytacie ten komentarz to uwzględnijcie to w sprawie.
 Tak a propos farm trolli - piszesz to jako stop_propagandzie, Monisia czy może kronikidewelorozwoju?
Avatar
___K___ / 3 grudnia 2021 r. o 10:38
+63
Prokuratura powinna w końcu wyjaśnić kto finansuje PiSowskie farmy trolli ciągle obecne na tym forum i w Internecie. Czy te farmy nie są opłacane z pieniędzy podatników? Prokuratorzy, jeżeli czytacie ten komentarz to może przyjrzyjcie się sprawie?
Avatar
Gutek / 3 grudnia 2021 r. o 10:50
+60
Prokuratura powinna w końcu wyjaśnić kto finansuje ratuszowo-deweloperskie farmy trolli ciągle obecne na tym forum i w Internecie. Czy te farmy nie są opłacane z pieniędzy mieszkańców? Prokuratorzy jeżeli czytacie ten komentarz to uwzględnijcie to w sprawie.
 Tak , prokuratura powinna sprawdzić kto tobie płaci za obrażające i szkalujące wpisy .
Avatar
JarekW / 3 grudnia 2021 r. o 11:23
+55
Zrobią wszystko, aby zablokować park dla Lublina
Avatar
___K___ / 3 grudnia 2021 r. o 10:55
+51
Prokuratura powinna też wyjaśnić kto tak naprawdę stoi za próbą likwidacji niezależnej gazety czyli Dziennika Wschodniego. Dlaczego żona prezydenta Lublina odbyła rozmowę telefoniczną z dziennikarzem DW? Kto miał w tym wszystkim interes?
Prokuratura powinna w końcu wyjaśnić kto finansuje PiSowskie farmy trolli ciągle obecne na tym forum i w Internecie. Czy te farmy nie są opłacane z pieniędzy podatników? Prokuratorzy, jeżeli czytacie ten komentarz to może przyjrzyjcie się sprawie?
Avatar
___K___ / 3 grudnia 2021 r. o 10:55
+50
Aleś przyspieszenia w ujadaniu nabrał, stop_propagandzie :-)
Avatar
___K___ / 3 grudnia 2021 r. o 11:08
+48
Tradycyjnie przy piątku DW wrzuca jakiś materiał o GC, a trolle z PiSiej farmy ujadają na potęgę wyciągając jakieś "afery". Może się Mejzą zainteresuj, psie Pawłowa?
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 grudnia 2021 r. o 12:17
+47
Prokuratura powinna też wyjaśnić kto tak naprawdę stoi za próbą likwidacji niezależnej gazety czyli Dziennika Wschodniego. Dlaczego żona prezydenta Lublina odbyła rozmowę telefoniczną z dziennikarzem DW? Kto miał w tym wszystkim interes?
 buahahhaha nie nie niezależnej, a należącej w dużej mierze do konkurencyjnego dewecwaniaka !!
Avatar
___K___ / 3 grudnia 2021 r. o 10:58
+45
Tradycyjnie przy piątku DW wrzuca jakiś materiał, a trolle z PiSiej farmy ujadają na potęgę. Psy Pawłowa.
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 4 grudnia 2021 r. o 17:28
-2
Czy zabudowa górek to też dzieło lubelskiego gangu narciarzy ? Może jakieś zawody w slalomie gigancie na górkach? Po co jechać w Alpy?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 09:30
-9
Sęk w tym że z tym przestrzeganiem prawa to żeście trochę zboczyli na lewo. Tak się wam spieszyło i tacy byliście pewni swojej bezkarności. Kto wie, może to początek serii? Może znajdzie się odważny co w końcu zmierzy długość bublościeżki, która rozpływa się po deszczu, więc i tak nie przeżyje zimy? [...]
Tymczasem wydatki na dewelo-propagandę chyba już przekroczyły budżet tego "parku".
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 09:29
-9
Jeśli do grudnia 2022 nie zostanie uchwalone pod dyktando TBV nowe MPZP deweloper będzie mógł sobie to zabrać z powrotem. A jakość bublościeżki jest skandaliczna. Projektanci i wykonawcy nie przewidzieli że żwirek będzie spływać po nachyleniu terenu. Trawka z rolki, najtańsze barierki, mikroplacyk zabaw na miejscu masowych rozstrzelań i mogił.
 Czyli dewelo-buraczki mają jeszcze rok złudzeń, zanim wreszcie będą musiały się P0godzić, że przegrały. Wesołego szusowania!
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 09:28
-8
Którzy po udanym współnym przekręcie jadą  współnie na narty : Prezydent + były przewodniczący, zaufany czlowiek od pośredniczenia , lokalni biznesmeni od sponsorowanego hojnie przez miasto ich prywatnego klubu żużlowego + lokalni deweloperzy którzy od ratusza dostają korzystne decyzje o zabudowie. Zgniła elita, smód ciągnie się aż po Hajdów.  czy ktoś to w końcu pokaże mieszkańcom !
 P0 tym jak zgarnęli całą władzę w rathausie, woda sodowa uderzyła dewelo-bandzie do głowy. Pycha kroczy przed upadkiem.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 08:41
-11
P0 tym, jak w ostatnich wyborach wzięli cały rathaus, dewelo-bandzie zaczęło się wydawać, że im już wszystko wolno. Przestali się kręP0wać - dewelo-buraczki wchodziły do gabinetu kierownika dewelo-folwarku, jak do swojej własnej sypialni. Ale ten, kto się czuje zbyt pewnie, zaczyna popełniać coraz więcej błędów.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 08:40
-14
Jeśli już o piątku, srome_K_, to P0czytaj sobie też coś w temacie żużlowo-deweloperskiej ośmiornicy: ***s://gazeta.jawnylublin.pl/lublin-to-zuzel-i-nieruchomosci/. Ale zaraz .... przecież ty to wszystK0 znasz od P0dszewki ...
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 08:38
-15
Hej, ścierK0 z agencji pato-pr, orientujesz się, czy dewelo-ubogacacz jakubowicki też wybiera się w tym roku P0szusować z dewelo-buraczkami?  (gazeta.jawnylublin.pl/przychodzi-agent-cba-do-prezydenta/). Czy może jednak tym razem nie będzie P0wodów do świętowania dewelo-rozwoju i członK0wie dewelo-bandy zaczną sobie skakać do gardeł jak wściekłe psy?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 07:49
-22
Może zamiast szusowania w Alpach w towarzystwie śmietanki żużlowo-dewelocfaniackiej, w tym roku Dziad Jakubowicki, żeby ratować sytuację, zdecyduje się P0uprawiać narciarstwo biegowe na pato-ścieżce tebewałowej w towarzystwie cweli_eweli? PS. Trzep w łapki od P0czątku, ścierK0 wynajęta przez dewelo-bandę.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 07:48
-20
[...] Ale TBV nie w ciemię bity, już teraz ponoć podpisują umowę na mocy której to miasto będzie finansować utrzymanie bublościeżki i płacić rachunki za latarnie.
Dewelo-ubogacacz dalej brnie w to bagno? Dalej jest przeK0nany, że parasol ochroni jego ordynarne P0sunięcia? P0stradał rozum czy chce "bohatersK0" walczyć do K0ńca w służbie dewelo-buraczków?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 grudnia 2021 r. o 07:47
-21
Wczoraj WSA zażądał od pełnomocnika gminy Lublin całej dokumentacji dotyczącej sporządzenia Raportu z inwentaryzacji przyrodniczej. Będzie ciekawie jak poczytamy historię zmian wprowadzanych w dokumencie, a poczytamy :) Będzie jeszcze ciekawiej, bo gmina Lublin za pieniądze podatników zamówiła koreferat do Raportu w czasie kiedy twardo twierdziła że Raport jeszcze nie istnieje.
 Przyszła kryska na jakubowickiego dewelo-matyska.
Zobacz wszystkie komentarze 230

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Osiem osób pojechało do szpitali w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej po wypadku w miejscowości Zofiówka (pow. łęczyński). Ciężarówka zderzyła się z busem. Kierowca tira nie zatrzymał się po zderzeniu, tylko odejchał

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Najlepsi okazali się miejscowi zawodnicy – Anna Berezecka i Bartosz Cielniak

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Pustostan w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie bialskiego magistratu, zostanie zburzony, a w jego miejscu wyłoni się nowy budynek. Ma służyć przede wszystkim Bialskiemu Centrum Kultury. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”
Pierwsza strona dziennika

Drożyzna w sklepach. „Ludzie pytają ile coś kosztuje, ale tego nie biorą”

Znam swoich klientów od lat, widujemy się praktycznie codziennie. Dlatego trudno mi patrzeć, jak rezygnują z wieloletnich przyzwyczajeń zakupowych – mówi właścicielka niewielkiego sklepu spożywczego w jednej z północnych dzielnic Lublina.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 stycznia 2022 r.

Lublin. Uczniowie protestują, a radni zagłosują nad szkolnymi przeprowadzkami
galeria

Lublin. Uczniowie protestują, a radni zagłosują nad szkolnymi przeprowadzkami

Już w czwartek Rada Miasta ma głosować nad prezydenckim planem przeniesienia dwóch przedszkoli na parter budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej.

Ile można zarobić we Francji.

Ile można zarobić we Francji.

Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych we Francji jest bardzo duże. Niezmiennie od wielu lat, francuskie firmy poszukują wykwalifikowanych pracowników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty