Atak zimy w Lublinie i regionie. Trudne warunki na drogach (zdjęcia)

Dodano: 15 marca 2013, 7:04 Autor:

Zima w Tomaszowie Lubelskim.

Zima w Tomaszowie Lubelskim. (fot. Daniel Senderek)

Śnieg pada nieprzerwanie od czwartkowego wieczoru. Fatalna sytuacja na drogach. Łatwego życia nie mają też piesi, którzy brną w śniegu zalegającym na chodnikach.
Mapa stanów nawierzchni - sytuacja z godz. 5 rano w piątek

Mapa stanów nawierzchni - sytuacja z godz. 5 rano w piątek (fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie)

Jak jeździ się w Twojej okolicy? Czekamy na Wasze informacje i zdjęcia! Przysyłajcie je na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl. Będziemy publikować je na bieżąco na naszej stronie internetowej.

WASZE ZDJĘCIA: Zima daje się we znaki (zdjęcia)

20:46

- Drogi W-843 i W-842 są już przejezdne - informują policjanci.

20:00

Na skrzynkę alarm24 otrzymaliśmy informację, że ewakuowano Biedronkę w Milejowie. Według Czytelnika istniało zagrożenie, że dach budynku może zawalić się pod naporem śniegu. Informacji nie potwierdzili policjanci, ani strażacy.

Portal lublin112.pl skierował pytania do biura prasowego firmy Jeronimo Martins Polska S.A, właściciela Biedronki. - (...) Placówka została zamknięta z przyczyn technicznych. Podkreślamy jednocześnie, że w placówce nie była prowadzona ewakuacja. Sklep będzie dostępny dla klientów prawdopodobnie jutro - czytamy w komunikacie, który otrzymał portal lublin112.pl.

19:25

Zablokowana droga W-843 Krasnystaw-Chełm przez Siennicę Różaną. W miejscowości Zgrzanne utknęły pojazdy, w tym autobus z ludźmi. Podobnie na drodze W-842 Krasnystaw -Żółkiewka w m. Chorubnik.

Zablokowana jest również K-12 w Chełmie. - Apelujemy, żeby przez zablokowaną drogę na Dorohusk TIR-y nie wjeżdżały do Chełma - mówi Arkadiusz Arciszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

- Najgorzej jest na trasie przez Chełm do Dorohuska. Ściągamy tiry na parkingi, żeby pługi mogły odśnieżyć drogę - mówi dyżurny z KWP Lublin.

17:20

Na drodze powiatowej w Zemborzycach, łączącej drogę krajową DK-19 i ul. Krężnicką ciągniki rolnicze wyciągają samochody, które utknęły w zaspach. - Droga jest obecnie nieprzejezdna - informuje internauta Kamil.

16:05

Tir zablokował przejazd ul. Rataja. Pracownicy firm znajdujących się w rejonie ul. Rataja i Chemicznej korzystający z komunikacji miejskiej będą musieli przejść na inne przystanki. Autobusy linii 7 i 50 kierowane są na objazd przez al. Witosa, a swoją zwykłą trasą jadą od ul. Krańcowej.

16:00

Dopiero po ustaniu opadów zaczyna biec czas, który ma wystarczyć drogowcom do odśnieżenia miasta. W przypadku głównych dróg (np. al. Kompozytorów Polskich, Smorawińskiego, Solidarności, Tysiąciecia, Witosa, Spółdzielczości Pracy, Turystyczna, Zana) luźny śnieg może zalegać na jezdni nie dłużej, niż do 2 godzin po ustaniu opadów, a błoto pośniegowe do 4 godzin. Odpowiednio 2 i 4 godziny na zrobienie porządku mają drogowcy na drogach uznanych za mniej ważne (np. Bursaki, Kasprowicza, Rapackiego, Rusałka, Wallenroda, Smoluchowskiego).

– Ze względu na to, że śnieg jest jeszcze nawiewany na jezdnię może wystąpić nieduże opóźnienie względem tych standardów – uprzedza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

15:31

Lublin przenocuje za darmo uczniów spoza miasta. Z powodu złej pogody władze Lublina postanowiły zaoferować darmowy nocleg w swoich bursach uczniom lubelskich szkół mieszkającym poza granicami miasta, którzy nie mają możliwości powrotu do domu.

Do dyspozycji jest pięć burs: przy ul. Popiełuszki 7 (tel. 81 533 05 30), nr 2. przy Dolnej Panny Marii 65 (81 532 12 30), nr 3 przy Weteranów 3 (81 533 03 16) i nr 5 przy Pogodnej 52a (81 744 44 22)

15:22

Aż 100 szkół zdecydowało się na zawieszenie zajęć lekcyjnych – to najnowsze dane kuratorium. – Takie zgłoszenia mamy z 43 gmin.

Powodem takich decyzji były problemy uczniów z dotarciem na zajęcia – mówi Jerzy Surma z Kuratorium Oświaty w Lublinie. – W około 10 proc. tych szkół znajdują się dzieci, które wcześniej dotarły na lekcje. Placówki oczywiście zapewniają im opiekę do czasu przybycia rodziców lub organizowanego przez gminę transportu.

Niektóre szkoły zdecydowały się też na skrócenie zajęć do godz. 14 a nawet 13, by ułatwić uczniom powrót do domów.

15:12
Znów zablokowana jest pętla nawrotowa na Widoku.

14.20

Siedem samochodów utknęło w zaspie w miejscowości Tarnawka Druga – informuje straż pożarna. Chodzi o to samo miejsce, w którym ostatniej nocy ugrzęzło młode małżeństwo z 12-miesięcznym dzieckiem. W ich samochodzie skończyło się paliwo. Akcja oswobadzania samochodu trwała ponad dwie godziny.

Podobny problem mieli kierowcy dwóch aut, którzy w Dysie zjechali z głównej drogi.

W Lublinie cysterna blokowała przejazd Al. Zygmuntowskimi. Udało się już ją usunąć. Z kolei w Bełżycach strażacy zostali wezwani do zabezpieczenia drzewa, które pod naporem śniegu zaczęło przechylać się na linię energetyczną.

13:59

W Siedliskach na karetkę pogotowia spadła gałąź, która odłamała się od drzewa pod ciężarem śniegu i naporem wiatru.

13:55

Ulica Dożynkowa w Lublinie jest zablokowana przez śnieg. Dojazd do osiedla domków jednorodzinnych na Sikorówce jest niemożliwy.

13.45

Do lubelskiego kuratorium oświaty napłynęły informacje z 22 gmin Lubelszczyzny o odwołaniu zajęć w 45 szkołach. - Nie ma możliwości dojazdu uczniów do szkół. Ci, którzy dotarli do szkoły, mają zapewnioną opiekę - mówi Jerzy Surma z lubelskiego kuratorium oświaty. Jak dodał, ostateczna liczba szkół, w których odwołano zajęcia, może być większa, bo informacje w tej sprawie wciąż spływają.

13.30

W miejscowości Polanówka na trasie Zamość - Tomaszów Lubelski będą wyciągane dwie ciężarówki, które wjechały do rowu. Na ten czas droga zostanie zablokowana dla TIR-ów. Wszystkie samochody ciężarowe będą przez policjantów kierowane na parkingi

Policjanci apelują by kierujący TIR-ami, jadący od Zamościa w kierunku Tomaszowa Lubelskiego przez pewien czas nie dojeżdżali do m. Łabunie. Parkingi są przepełnione.

12.55


Atak zimy w Szastarce. Wideo: marta-maty1

12:51

W Milejowie śnieg odwołał zajęcia. Uczniowie mają wolne w Zespole Szkół nr 2 im. Simona Bolivara. Pozostałe szkoły w powiecie łęczyńskim pracują normalnie.

12:45

- Na wsiach to już głównych szos się nie odśnieża? Od rana od 8 jak tylko wstałem nie widziałem żadnego pługu. Samochody stoją po bokach zakopane po klamki od drzwi, gdzie ci drogowcy? – pyta nasz Czytelnik odnośnie sytuacji w miejscowościach Podzamcze, Dominów i Minkowice.

12:30

- Ulica Jana Pawła II przy os. Widok w stronę Węglina zakorkowana z powodu ciężarówki, która nie może podjechać na wzniesieniu przy ul. Watykańskiej - informuje Piotr.

12.20

Na drodze krajowej nr 74 relacji Szczebrzeszyn - Janów Lubelski w okolicy m. Szperówka, z powodu zalegającego śniegu występują duże utrudnienia w ruchu.

12.10

Na Czechowie udało się odblokować pętlę przy ul. Paderewskiego. Wcześniej autobusy miały trasę skróconą do ronda Pola.

12.08Droga Lublin-Chełm. Wideo: Piotr Korkosz / Alarm24

12.07

Na drodze wojewódzkiej 838 w miejscowości Chojno Nowe doszło do kolizji TIR-ów. Na drodze występują utrudnienia - informuje policja.

12.05

Kierowcy muszą się spodziewać dużych trudności na drodze numer 19 w okolicach Modliborzyc. Na górce przed miastem, od strony Polichny, doszło do stłuczki. Ruch stoi. Podobne kłopoty są na drodze do Biłgoraja, w okolicach Zarajca. Tam tiry nie mogą podjechać pod górę i blokują ruch.

12.03

Relacja naszej Czytelniczki Agaty z miejscowości Bychawka pod Bychawą: - Mieszkańcy bocznych dróżek przy trasie Lublin-Bychawa są zasypani, nie ma dojazdu. Wieje bardzo silny wiatr. Zaspy sięgają 1,5 metra. Z naszego domu odpadają elementy dachu. Nie dotarłam dzisiaj do pracy a mój mąż który wraca ze Śląska TIR-em, stoi przed mostem w Annopolu - ciężarówki nie mogą podjechać pod górę.

12.02

- Na ślimaku, na wiadukcie Świdnik-Lublin Felin tir wjechał w barierkę, wiadukt zablokowany - informuje nasz Czytelnik Paweł.

12.00

- Godzina 11.30 i nadal nie widać żadnego pługa od wczoraj. Ulicą jest ciężko przejść, a co dopiero mówić o jeździe samochodem. Ulica Jabłonkowa jest ignorowana nie pierwszy raz, leży równolegle do ulicy powiatowej wiec powinna być odśnieżana. Innym przykładem jest ulica Polewana w Krasnymstawie (można wręcz powiedzieć, że wylotówka Zamość-Lublin). Jechałem rano około godziny 7, na ulicy biało zero piachu, do wieczora sytuacja nie uległa zmianie. Mam nadzieje, że po ukazaniu się tego materiału w Internecie samorząd Krasnegostawu poprawi swoje poczynania wobec mieszkańców – napisał do nas Czytelnik z Krasnegostawu.

11.56

- Czekam dzisiaj na znajomego z Londynu, który ma przylecieć do Lublina ze Stansted. Jak się dowiedział lot zostanie przekierowany do Warszawy. Dlaczego takiej informacji nie ma na stronie Portu Lotniczego Lublin - pyta jeden z naszych Czytelników.

11.50

Kierowcy przegubowych autobusów czekają na pług, który ma odśnieżyć pętlę nawrotową na przystanku "osiedle Poręba” przy ul. Granitowej. Droga jest w tym miejscu zasypana, przegubowce zostały uziemione. Kierowcy krótszych autobusów radzą sobie zawracając na jezdni, dłuższe autobusy, które obsługują linie 31 i 57 nie mogą tego robić.

Udało się już udrożnić pętlę na ul. Węglarza

11.45

Kolejne problemy w lubelskiej komunikacji miejskiej. Całkowicie zablokowana jest pętla na Felinie, trasy linii 7, 28 i 55 zostały skrócone do skrzyżowania al. Witosa i ul. Doświadczalnej.

Przed chwilą udało się udrożnić pętlę na Węglinie, którą sparaliżował tir. Zanim udało się go wyciągnąć pasażerów stojących na pętli zabierał zastępczy autobus kursujący po trasie trolejbusowej linii 151.

11.40

Port Lotniczy Lublin zamknął lotnisko z powodu bardzo silnego wiatru oraz obfitych opadów śniegu ograniczających widzialność, umożliwiających bezpieczne lądowanie samolotów.

Decyzję dot. pasażerów oczekujących na odlot podejmie linia lotnicza. Najbliższe czynne lotnisko znajduje się w Warszawie, Rzeszów również nie przyjmuje dzisiaj samolotów. W sobotę planowane jest normalne funkcjonowanie lotniska Lublin.

11.35

Na drodze krajowej nr 74 Frampol - Janów Lubelski, dwa pojazdy ciężarowe zjechały do rowu. Droga jest zablokowana. Policjanci organizują objazdy.

11.30


Film nagrany przez naszego Czytelnika Rafała Nawrota z drogi krajowej nr 82 między Łuszczowem, a Łęczną w piątek o godzinie 10.


Atak zimy w Kraśniku, wideo Ewa Bownik


Atak zimy w Kraśniku, wideo Ewa Bownik

11.10

Aż 70 cm sięgają zaspy na torach między Lublinem a Chełmem. – Pociągi jadą, ale wolniej – mówi Lech Olszewski, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Około godz. 12 na tę trasę wysłany zostanie duży pług. – Na razie pociągom pasażerskim na tej trasie szlak przetarły ciężkie pociągi towarowe. Opóźnienia sięgają 20 minut.

Linia kolejowa w stronę Stalowej Woli została przetarta rano przez lokomotywy patrolowe. – Jeszcze przed pierwszymi kursami szynobusów. Tam sytuacja nie jest zła – ocenia Olszewski.

Śnieg spowalnia pociągi na terenie całego województwa. Za Puławami jest już lepiej, tam opady nie są tak intensywne jak w Lubelskiem.

11.05

Zamojski WORD zdecydował się również odwołać egzaminy praktyczne. - Osoby, które miały ustalony termin egzaminu na ten dzień będą zdawały egzamin w sobotę 23 marca w takich samych godzinach - usłyszeliśmy w WORD.

Godz. 10:55

Na ul. Grenadierów w Lublinie pod naporem śniegu na jezdnię przewróciło się drzewo. Do podobnego zdarzenia doszło też w Radawcu Dużym. Na miejscu pracują strażacy.

Przed chwilą strażacy pomogli udrożnić al. Sikorskiego blokowaną przez ciężarówkę, która nie mogła wyjechać pod górę. – Około godziny 5 mieliśmy w tym miejscu kilka takich przypadków – mówi Michał Badach, rzecznik lubelskiej straży pożarnej.

Wcześniej straż pomagała w zabezpieczaniu budynku gospodarczego, z którego wiatr zerwał dach. Było to w Niemcach, przy ul. Różanej.

W Pawlinie (gm. Konopnica) strażacy-ochotnicy wyciągnęli z rowu autobus szkolny wiozący dzieci do Radawczyka.

Godz. 10:50

Al. Warszawska w dół od ul. Zbożowej stoi. TIR-y nie wjeżdżają pod górę w stronę al. Kraśnickiej. W korku stoi też cała Solidarności od Ogrodu Botanicznego do Sikorskiego. Z kolei al. Kraśnicka i Nałęczowska są już przejezdne - piszą do nas Internauci.

Godz. 10:44

Zablokowana jest jedna z największych w Lublinie pętla autobusowa przy ul. Paderewskiego. Zatarasował ją jeden z autobusów. Z tego powodu wszystkie linie, których trasa kończy się na Paderewskiego nie docierają na przystanek końcowy, ale zawracają na rondzie Pola u zbiegu ul. Elsnera, Związkowej, Szeligowskiego i ul. Choiny.

Kolejne problemy pojawiły się na Felinie: tu autobus utknął w zaspie blokując przejazd pozostałym. Niedostępna dla autobusów jest również pętla przy ul. Dobrzańskiego, z tego powodu skróconą trasą kursuje linia 56.

Problemy są też na pętli przy ul. Węglarza, z której korzysta linia 31 – drogowcy mają próbować ją udrożnić.

Godz. 10.35

Rodzina z 12-miesięcznym dzieckiem utknęła w nocy w zaspie w podlubelskiej Tarnawce Drugiej. W ich samochodzie skończyło się paliwo. Z pomocą uwięzionym przybyła straż pożarna. Strażakom udało się wydobyć samochód z zaspy.

Godz. 10.30

Jeżeli jedziesz w kierunku centrum przez al. Spółdzielczości Pracy - uzbrój się w cierpliwość. Droga jest zakorkowana - ostrzega nasza Czytelniczka Kasia 16_08. Aleja w kierunku Czechowa jest przejezdna. Podobnie ul. Związkowa.

Godz. 10.25

Ze względu na bardzo złe warunki drogowo-pogodowe szkoły w gminie Mircze będą dziś zamknięte - dowiedziało się Radio Lublin.

Godz. 10.10

- O 2.30 wyjechałam z Lublina jest godzina 10 a ja jestem dopiero w okolicach Rzeszowa! drogi nie przejezdne, Rzeszów stoi mijam go bokiem, łańcuchy na kołach, raz już byłam w rowie (przez wiatr) zaspy, zaspy i jeszcze raz zaspy, ciężko mijać się z innymi samochodami. Prawie 8 godzina drogi, mój cel Sanok a następnie Kraków, chyba zastanie mnie jutro świt - napisała do nas Joanna Pacocha, która jedzie do Rzeszowa z Lublina.

Godz. 9:50

Drogi w Kalinówce są nieprzejezdne.

Godz. 9:40

- Informujemy, iż w związku z warunkami pogodowymi od wczoraj od godz.19 w odśnieżanie zaangażowany został cały zakontraktowany sprzęt tj. 40 dużych pługo-solarek, 18 małych pługo-solarek i 100 osób w brygadach, a także równiarki i ładowarki na drogach gruntowych. Pojazdy zjeżdżają jedynie po uzupełnienie paliwa i soli. Występujące nadal obfite opady śniegu i silny wiatr dodatkowo komplikują sprawne udrożnienie miasta – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta w Lublinie.

- Szczegóły dotyczące rejonów i zasad odśnieżania znajdują się na stronie BIP Zarządu Dróg i Mostów. Przypominamy także numery alarmowe 81 466 5789 oraz 81 466 2590, na które można zgłaszać interwencje dotyczące terenów nie objętych stałym utrzymaniem – dodaje Karol Kieliszek.

Godz. 9:35

W kilku miejscach w Lublinie sygnalizacja świetlna nie działa - m.in. przy Zamku, oraz na skrzyżowaniu Spółdzielczości Pracy i Dożynkowej.

Egzaminy na prawo jazdy odwołał dziś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Czytaj więcej o sprawie:

WORD w Lublinie odwołał egzaminy

Godz. 9:15

Pętla na os. Widok w Lublinie jest już odblokowana.

Godz. 9:05

Śnieg pada w Lubelskiem od późnego wieczora w czwartek. Wieje silny wiatr w porywach do 85 km/h.

Na drodze wylotowej z Lublina do Warszawy korek w piątek rano sięgał czterech kilometrów. - Sprzęt cały czas pracuje na drogach, ale wciąż pada śnieg a wiatr nawiewa go na drogi. Warunki do jazdy są bardzo trudne - powiedział Paweł Kędzior z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Na drogach występuje warstwa zajeżdżonego śniegu; jest ślisko. Trudne warunki zmuszają kierowców do wolnej jazdy, co powoduje, że na najbardziej uczęszczanych trasach tworzą się zatory. Ruch spowalniają też w niektórych miejscach tiry, które na śliskiej jezdni mają kłopoty z wjazdem na wzniesienia.

Według prognoz synoptyków śnieżyce na Lubelszczyźnie utrzymywać się będą przez cały piątek.

Godz. 8:55

- Korek na całej długości ulicy Bursztynowej. Boczne drogi praktycznie nieprzejezdne. Na pętli "zakopał" się autobus linii 26. Nie pojechałem do pracy, wróciłem do domu – relacjonuje nasz Czytelnik pan Jacek.

Godz. 8:50

Śnieżyca i silny wiatr dają się we znaki mieszkańcom Lublina i regionu. W Lublinie jeździ się bardzo wolno. Problemy ma też komunikacja miejska.

Zablokowana jest całkowicie pętla autobusowa na os. Widok – nie tylko przestanek końcowy, ale i jeden z przystanków na trasie kilku linii, w tym linii 26, jednej z najważniejszych dla komunikacji w Lublinie. Na Widoku utkwiły co najmniej dwa autobusy z tym numerem.

Nie ma też dojazdu do pętli przy ul. Dobrzańskiego, z tego powodu linia 56 ma skróconą trasę. Rano utknął autobus linii 3 w zaspie w podlubelskiej Dąbrowicy. Zasypana była też pętla w Elizówce. Opóźnienia autobusów są duże i wynoszą co najmniej 20 minut.

Godz. 8:30

Na stronie internetowej GDDKiA można zobaczyć widok z kamer monitorujących drogi w Lubelskiem:

www.gddkia.gov.pl

Godz. 8:04

- Korki na Nałkowskich. Jadę autobusem nr 17 z os. Widok już 30 min, a jestem dopiero na wysokości Samsonowicza – napisał do nas pan Dariusz.

- O godz. 7.30 w okolicach Statoil na Kraśnickiej stanęły dwa tiry. Stoją też autobusy MPK. Na drogach jest istna masakra. Błoto pośniegowe ma pół metra. Widać, że wielu kierowców zdecydowało się zostawić samochody na parkingach, ale pomimo tego nadal są ogromne korki. Osiedlowe uliczki całkowicie nieprzejezdne. Ul. Legionową w górę nie ma możliwości podjechania. Wyjazd z głębokiej do Pagi wygląda jak po Dakarze. Autami rzuca na wszystkie strony. Przejechałem kawałek Lublina i nie widziałem ani jednego pługu – informuje pan Rafał.

Na większości dróg w województwie sytuacja wygląda podobnie: śnieg na nawierzchni, koleiny, zaspy.

Fatalna sytuacja panuje na drogach Zamojszczyzny. W powiecie hrubieszowskim nieprzejezdnych jest większość dróg.

Internauci komentują sytuację w regionie: "zablokowana droga Piaski – Żółkiewka”, "jadę do Lublina od strony Wawy i pod Jastkowem stoję już 20 minut”. - W Wilkołazie pod Kraśnikiem śnieg dosłownie po kolana - komentuje nasz Czytelnik na Facebooku. - Drogi nieprzejezdne, miejscami zawiane do metra wysokości - o sytuacji w Krasnymstawie poinformował nas pan Łukasz.

Godz. 7:30

Śnieg sypie w Lublinie i całym regionie. Już wczoraj Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzegało o silnym wietrze i zawiejach śnieżnych. Takiej pogody możemy się spodziewać przez cały piątek.

- Przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h oraz porywów wiatru od 70 km/h do 85 km/h. Wiatr z kierunków północnych. Powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne - ostrzega IMGW.

Godz. 7:05

Już w nocy kierowcy mieli problemy z poruszaniem się po drogach.

- Jest godzina 2:37, na Sikorskiego stoją tiry, które nie dają rady podjechać pod górę, asfaltu w ogóle nie widać! Rozumiem że jeszcze wszyscy śpią i dopiero o 7 wyruszą pługi i solarki na ulice... No, chyba że budżet na "zimę" już się skończył... Przewiduję paraliż miasta, bez łańcuchów nie wyjeżdżajcie z domów – w nocy napisała do nas Czytelniczka pani Joanna.

Zobacz także: Trudne warunki na drogach w woj. lubelskim. Trasa nr 17 zablokowana

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • lubelskie
  • lublin
  • zima
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jest dotacja na nowe przedszkole w Lublinie

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jedno- i dwugroszówki powinny być wycofane z obiegu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2612.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.