Reklama
Referendum jest nieważne, bo frekwencja była za niska
Krystyna Jaśkiewicz, wójt gminy Sosnowica pozostanie na stanowisku. Niedzielne referendum w sprawie jej odwołania jest nieważne, bo frekwencja wyniosła tylko 22,67 proc.
- 30.03.2009 13:26
Aby głosowanie było ważne, musiało w nim wziąć udział 908 wyborców, czyli co najmniej 60 proc. osób, które uczestniczyły w ostatnich wyborach na wójta gminy.
Krystyna Jaśkiewicz traktuje ten wynik jako swój sukces.
- Cieszę się, że ufają mi ludzie. Ten wynik pomoże mi w kolejnej kampanii wyborczej. Szkoda, że trzeba było wydać z budżetu gminy ponad 8 tys. zł na zorganizowanie tego referendum - mówi wójt.
Jaśkiewicz zgłosiła do policji informacje o naruszeniu ciszy referendalnej. Parczewska Komenda Powiatowa Policji sprawdza te doniesienia.
- Była interwencja. Wszczęliśmy czynności sprawdzające. Musimy ustalić czy rzeczywiście naruszona została cisza referendalna i czy doszło do naruszenia prawa - mówi Sławomir Karpiński z sosnowickiej policji.
Reklama













Komentarze