Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szabla dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego pozostanie w Krasnobrodzie

Władze Krasnobrodu liczyły, że w końcu dojdzie do wizyty w miasteczku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Sobotnia katastrofa samolotu pod Smoleńskiem pokrzyżowała te plany. W Krasnobrodzie pozostała szabla, którą Prezydent RP miał odebrać na pamiątkę swojego przyjazdu na Roztocze.
Na przygotowanej jako prezent dla Lecha Kaczyńskiego szabli widnieje napis: \"Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu na pamiątkę wizyty w Krasnobrodzie – społeczeństwo. Krasnobród 24 czerwca 2009”. Data została wygrawerowana w zeszłym roku. Wtedy to prezydent Lecha Kaczyński miał przybyć do Krasnobrodu, by wziąć udział m.in. w odsłonięciu Pomnika powstańców Styczniowych. Nic z tych planów wtedy nie wyszło. Nie rezygnowano z nich jednak. Prezydencka kancelaria obiecywała, że głowa państwa dotrze na Roztocze w tym roku. Sekretarz miasta Kazimierz Gęśla przyznaje, że w obliczu tragedii pod Smoleńskiem szabla nabiera szczególnego znaczenia, dlatego powinna być godnie wyeksponowana. Gdzie konkretnie – tego jeszcze nie ustalono. Wiadomo jednak, że pozostanie ona w Krasnobrodzie, bo taką wolę wyraża wielu mieszkańców.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama