Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Horodle poleje się krew

\"Dar krwi darem serca” – to hasło dnia honorowego krwiodawstwa, który po raz drugi organizuje placówka Straży Granicznej w Horodle.
Pogranicznicy gorąco zachęcają do udziału w akcji, która odbędzie się w piątek w godz. 8–10 w horodelskiej strażnicy. W tym dniu odbędzie się też dzień otwarty placówki, wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z codzienną służbą funkcjonariuszy Straży Granicznej, także zobaczyć sprzęt, jakim posługują się w ochronie granicy państwowej. W ubiegłym roku krew zdecydowało się oddać 29 osób. Wśród nich byli pracownicy Urzędu Gminy w Horodle, członkowie OSP, funkcjonariusze policji oraz mieszkańcy Horodła, Strzyżowa i innych miejscowości. W akcji udział wzięło również 8 funkcjonariuszy horodelskiej placówki. Zebrano w sumie 8 litrów krwi. Przypomnijmy, że akcja prowadzona jest przy współpracy z zamojskim oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama