Wolica k. Hrubieszowa: Płonęły trawy
Strażacy walczyli w sobotę z pożarem traw na powierzchni ok. 10 arów.
- (lew)
- 18.04.2010 11:44
Akcja zakończyła się sukcesem, ale sprawcy podpalenia, które jest najczęstszą przyczyną wiosennych pożarów, nie udało się zatrzymać.
Straż pożarna i policja przypominają, że wypalanie łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów jest surowo zabronione. Grozi za to kara aresztu, nagany lub grzywny w wysokości do 5 tys. złotych.
Rolnicy mogą dodatkowo stracić unijne dopłaty do działek, na których wypalają trawy.
Ale żeby ukarać, trzeba złapać podpalacza na gorącym uczynku.
Data dodania:
18.04.2010 11:44
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama

Komentarze