Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wolica k. Hrubieszowa: Płonęły trawy

Strażacy walczyli w sobotę z pożarem traw na powierzchni ok. 10 arów.
Akcja zakończyła się sukcesem, ale sprawcy podpalenia, które jest najczęstszą przyczyną wiosennych pożarów, nie udało się zatrzymać. Straż pożarna i policja przypominają, że wypalanie łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów jest surowo zabronione. Grozi za to kara aresztu, nagany lub grzywny w wysokości do 5 tys. złotych. Rolnicy mogą dodatkowo stracić unijne dopłaty do działek, na których wypalają trawy. Ale żeby ukarać, trzeba złapać podpalacza na gorącym uczynku.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama