Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Janki k. Hrubieszowa: Dęby będą rosły, by przypominać Katyń i Smoleńsk

Nadleśnictwo Strzelce przekazało 96 sadzonek dębów. Wszystkie zostaną uroczyście posadzone przy kaplicy w Jankach (gm. Hrubieszów). Mają przypominać o 96 ofiarach katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
Uroczystość, zorganizowana przez mieszkańców wsi Janki, gminę Hrubieszów i proboszcza parafii św. Piotra i Pawła rozpocznie się w samo południe mszą św. Następnie, przy kaplicy w Jankach drzewka zostaną zasadzone przez przedstawicielu wielu lokalnych środowisk. – Dąb jest symbolem siły i niezłomności. Sadzonki dębu miały być też hołdem oddanym polskim oficerom zamordowanym przez NKWD w Dniu Pamięci o Zbrodni Katyńskiej – wskazuje jan Mołodecki, wójt gminy hrubieszów. I przypomina, że 13 kwietnia tego roku miał dęby sadzić na pl. Piłsudskiego w Warszawie prezydent Lech Kaczyński wspólnie z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Walc i sekretarzem Rady Obrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzejem Przewoźnikiem. – W ostatnich dniach sadzenie dębu przybrało kolejny symbol – upamiętnienia ofiar lotu do Smoleńska – dodaje wójt Mołodecki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama