Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszów Lubelski: Dzieciaki pokazały muzyczną klasę

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Uczniów Klas Skrzypiec i Wiolonczeli w Tomaszowie Lub. został wczoraj rozstrzygnięty. Uczestniczyli w nim najmłodsi muzycy ze szkół muzycznych na Zamojszczyźnie. Startowali w czterech kategoriach.
Najlepiej wśród uczniów klas skrzypiec I i II cyklu sześcioletniego i I cyklu czteroletniego wypadł Bartosz Mazurek (PSM w Tomaszowie Lub.), drugie miejsce zajęła Zofia Barnowska (PSM Zamość), a trzecie przyznano Martynie Majkut (PSM Tomaszów Lub.). Wśród dzieci z klas III i IV cyklu sześcioletniego oraz II i III cyklu czteroletniego najlepiej wypadli: Alina Pudełko, Ola Szymczyk i Gabriela Suchodolska (uczą się w Tomaszowie Lub.). Natomiast wśród najstarszych stażem skrzypków nie wyłoniono zwycięzcy. Drugą lokatę zajęła natomiast Kamila Stęchnij, a trzecią Anita Pitura (obie także z Tomaszowa Lub.). Wiolonczeliści startowali w jednej kategorii. Na scenie spotkali się młodzi muzycy ze wszystkich klas. Najlepiej wypadli Dominika Olchawa (Tomaszów Lub.) i Kacper Nowak (PSM Zamość). Drugie miejsce zajęła Sylwia Szczęchor (PSM w Biłgoraju). Trzeciego miejsca jury nie przyznało. Ponadto wyróżnienia w swoich kategoriach otrzymali: Tomasz Macocha, Kamil Góra, Kasia Czop i Arek Depko. – Poziom konkursu był naprawdę wyrównany – mówi Piotr Jurgielewicz, dyrektor szkoły muzycznej w Tomaszowie Lub. – Był to też ważny sprawdzian dla uczniów i nauczycieli.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama