Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Radni Zamościa i powiatu biłgorajskiego spotkają się na sesjach

Zamojskim radnym miejskim nie zabraknie w poniedziałek pracy. Ich koledzy z powiatu biłgorajskiego także nie będą próżnować. Zastanowią się m.in. nad udzieleniem absolutoriów prezydentowi i zarządowi, będą zastanawiać się jak walczyć z wirusem brodawczaka i nad likwidacją kilku szkół.
Radni Hetmańskiego Grodu zbiorą się w poniedziałek w Ratuszu (godz. 13). Najważniejszym punktem obrad będzie podjęcie uchwały w sprawie przyznania prezydentowi Zamościa absolutorium za realizację ubiegłorocznego budżetu. Rajcy rozważą także przyjęcie programu szczepień przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HIV na lata 2010-11, zaciągnięcie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie na budowę sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu Nowe Miasto (chodzi głównie o ul. Krasnobrodzką) oraz wprowadzą zmiany w tegorocznym budżecie. Wysłuchają także informację o stanie bezpieczeństwa sanitarnego w Zamościu. Dzień później spotkają się radni powiatu biłgorajskiego. Wysłuchają m.in. rocznego sprawozdania z gospodarowania nieruchomościami oraz rozważą m.in. możliwość udzielenia absolutorium zarządowi powiatu. Podejmą także decyzję w sprawie likwidacji 2-letniego Uzupełniającego LO dla dorosłych w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, 3 letniego Liceum Profilowanego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, 3-letniego Liceum Profilowanego w ZSZiO w Biłgoraju, 4-letniego Technikum Rolniczego w Turbinie oraz ZSZ dla dorosłych w Biłgoraju. Ale jest też iskierka nadziei dla miejscowego szkolnictwa. Radni podejmą też decyzję w sprawie utworzenia Powiatowego Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. Obrady rozpoczną się o godz. 15.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama