Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wiceprezes PTTK Zamość zginął na przejściu dla pieszych

Ryszard Łapa, wieloletni wiceprezes PTTK w Zamościu zginął w sobotę w wyniku wypadku drogowego.
Do zdarzenia doszło przy ul. Wojska Polskiego w Zamościu. 73-letni Ryszard Łapa przechodził przez przejście dla pieszych. Został potrącony przez audi. Ciężko rannego odwieziono do szpitala. Tam, po kilku godzinach zmarł. Ryszard Łapa posiadał m.in. złotą odznakę PTTK, Zasłużony Przewodnik PTTK i wiele innych odznaczeń państwowych, resortowych i PTTK. Był przewodnikiem i od wielu lat wychowawcą wielu pokoleń przewodników zamojskich jako wykładowca i kierownik kursów przewodnickich, opiekunem SKKT przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Zamościu. Był też autorem przewodników po Zamościu i Roztoczu. Z Oddziałem PTTK w Zamościu był związany od 1980 r. pełniąc odpowiedzialne funkcje w Zarządzie oraz w Komisji Turystyki Pieszej. Był przodownikiem TP i PTKol. Pogrzeb w najbliższy czwartek o godz 14 w kościele św. Michała Arch. w Zamościu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama