Nielegalnie działający automat do gier ujawnili funkcjonariusze celni w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Zamościa.
(lew)
10.06.2010 14:20
– W trakcie przeprowadzanej kontroli okazało się, że urządzenie nie posiada istotnych danych, które są umieszczane na automatach legalnie działających – informuje Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.
Brakowało m.in. numeru rejestracyjnego, numeru fabrycznego, danych firmy urządzającej gry czy też numeru decyzji udzielonej podmiotowi na urządzanie gier.
Ani na urządzeniu, ani w lokalu, nie było też wymaganego przepisami regulaminu gier (na automacie znajdował się jedynie ogólny instruktaż dla gracza oraz informacja o zakazie gry dla osób poniżej 18 roku życia – red.).
Pracownica punktu gastronomicznego, w którym znajdował się automat, nie potrafiła wskazać, kto jest właścicielem urządzenia. Nie posiadała też kluczy do automatu.
Dodatkowo lokal, do którego wstawiony został automat, nie był zweryfikowany przez funkcjonariuszy urzędu celnego.
– Wszystko to świadczyło, że ujawniony automat działa tu nielegalnie – mówi Siemieniuk.
Komentarze