Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Goraj: Nie sterydy, ale wada serca przyczyną śmierci 17-latka

Suplementy diety nie miały wpływu na śmierć 17-latka z powiatu biłgorajskiego, ale intensywne ćwiczenia w siłowni mogły pogłębić wadę serca. Do takich ustaleń doszło prokuratura, która właśnie umorzyła śledztwo w sprawie nagłego zgonu nastolatka.
Miesiąc temu 17-letni Paweł szedł rano do szkoły. W pewnym momencie nagle przewrócił się na ziemię i stracił przytomność. Trwająca prawie dwie godziny reanimacja nie dała rezultatów. – Przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowa – informuje Zbigniew Reszczyński, szef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, która umorzyła śledztwo w sprawie nagłego zgonu 17-letniego mieszkańca gminy Goraj. – Do jego śmierci nikt się nie przyczynił. Obrażenia na ciele powstały w wyniku upadku i reanimacji - dodaje prokurator. Według śledczych brak jest podstaw do stwierdzenia, że do zgonu mogło dojść na skutek zażywania przez nastolatka ogólnodostępnych suplementów diety. – Ale intensywne ćwiczenia mogły przyczynić się do rozwijania wady serca. Przed pójściem na siłownię powinien najpierw skonsultować się z lekarzem – konstatuje Reszczyński. Żadna siłownia nie wymaga zaświadczeń o stanie zdrowia. – Bo nie ma takiej procedury – wyjaśnia jeden z zamojskich trenerów. – Naszymi głównymi klientami są w tej chwili uczniowie szkół gimnazjalnych. Rodzice sami często przyprowadzają dziecko na pierwsze treningi. Dodaje, że w większości szkół prowadzone są zajęcia w siłowniach. – Chodzi o umiejętny dobór ćwiczeń wzmacniających określone partie mięśni – zauważa nasz rozmówca. – Jeżeli ktoś chce \"jechać” na odżywkach, to nie ma problemu, bo pomogą koledzy alb o sam znajdziesz coś sobie w Internecie – powiedział nam 15-letni Adrian, który ćwiczy od ponad roku.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama