Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kierowca chciał sprawdzić, czy jest pijany. Stracił prawo jazdy

23-latek przyjechał do biłgorajskiej komendy samochodem, by... sprawdzić, czy jest trzeźwy. Policjanci odebrali mu prawo jazdy.
Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w Biłgoraju. 23-letni mieszkaniec gminy Zamość imprezował w sobotę, dlatego przed wyruszeniem w drogę powrotną do domu postanowił sprawdzić stan trzeźwości. Volkswagena golfa zaparkował pod miejscową komendą, a sam udał się do dyżurnego policji z prośbą o przebadanie. Alkomat wykazał w organizmie młodego kierowcy 1,6 promila. A że wcześniej prowadził samochód, mundurowi musieli zatrzymać mu prawo jazdy. To nie koniec. – Nikomu z pasażerów nie można było przekazać pojazdu, bo wszyscy byli pijani – mówi Tomasz Kasprzyk z biłgorajskiej policji. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama