Jutro w Magazynie Dziennika Wschodniego
Szlakiem nowego kryminału Marcina Wrońskiego, fotoreportaż z aukcji koni w Janowie Podlaskim i burzliwa 50-letnia historia pigułki antykoncepcyjnej. To, i jeszcze więcej w piątkowym dodatku do naszej gazety.
- 12.08.2010 17:14
\"Officium Secretum” Marcina Wrońskiego, czyli kościół, tajne akta i zdrada
Jest w tej książce wszystko, co dziś najbardziej ciekawi, niepokoi i irytuje. Kler, polityka, tajne służby i wszechobecne media. W dodatku wszystko dzieje się tu i teraz. Prawdziwi są ludzie, miejsca i wydarzenia. Ale najważniejsza w \"Officium Secretum” Marcina Wrońskiego jest intryga, zbrodnia i tajemnica. A wszystko w niezwykłej scenerii Kazimierza Dolnego.
Wielka historia małej pigułki
Dokładnie pół wieku temu do amerykańskich aptek trafia pierwsza tabletka antykoncepcyjna. Nie reklamowana, czasem wręcz zabroniona, z miejsca zdobywa szaloną popularność i status symbolu rewolucji seksualnej. Dziś swój dzień od pigułki zaczyna ponad sto milionów kobiet na całym świecie.
Kulinarna Mapa Lubelszczyzny: Żydowski smak
W żydowskiej kuchni z Lubelszczyzny można odkryć zaskakujące połączenia smaków i przypraw, co sprawia, że jest bardzo ceniona przez smakoszy. Karp po żydowsku, \"żydowski kawior”, czulent czy holiszki smakują nadzwyczajnie. Wypróbuj sprawdzone przepisy!
Reklama
















Komentarze