Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Huta Tarnawacka: Kierowca uciekał przed policją, bo był pijany

Prawie trzy promile alkoholu miał w organizmie 52-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka, który nie zatrzymał się samochodem do rutynowej kontroli drogowej. Noc spędził w policyjnym areszcie.
W poniedziałek po godz. 16 na trasie Pauczno–Huta Tarnawacka policjanci próbowali zatrzymać do kontroli mitsubishi. Ale kierowca nie zareagował na przekazywane sygnały i dodał gazu. Mundurowi ruszyli za nim. Zatrzymali go w Hucie Tarnawackiej po tym, jak skręcił na pierwszą z brzegu posesję. – Nie zdążył uciec z samochodu – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji. Podczas otwierania drzwi zahaczył nimi o policyjny radiowóz i lekko zarysował karoserię. Alkomat wskazał 2,86 promila, 52-latek trafił do policyjnego aresztu. Przed sądem będzie odpowiadał za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat więzienia. Czeka go też grzywna za ucieczkę przed policją.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama