Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dyrektorka GOK w Obszy stanie przed sądem

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy i jednej z jej podwładnych za przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z wynajmu sali, naczyń i sprzętu na wesela i imprezy okolicznościowe.
Podczas śledztwa ustalono, że od lutego 2008 rokoku do października 2009 roku Bożena B. i Maria K. przywłaszczyły powierzoną gotówkę w kwocie przekraczającej 28 tys. złotych. – Obie oskarżone przyznały się do pobierania pieniędzy za wynajem sali, naczyń oraz znajdującego się na wyposażeniu GOK sprzętu i naczyń. Zapewniają jednak, że nie zamierzały przywłaszczać pieniędzy, ale przeznaczyć je na potrzeby Koła Gospodyń Wiejskich w Obszy – informuje Zbigniew Jargiło, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, która skierowała do sadu akt oskarżenia. Z zagarniętych 28 tysięcy dyrektor przeznaczyła na wydatki na rzecz GOK ponad 25 tys. złotych. Nie wiadomo, czy sąd potraktuje to jako okoliczność łagodzącą.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama