Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kobiety w Hrubieszowie są bezpieczne. Te po kursie

Znają już podstawy psychologii, prewencji, prawa i technik samoobrony. Gdyby któraś z nich została zaatakowana, wiedziałaby jak uderzyć, żeby obezwładnić przeciwnika. 40 mieszkanek Hrubieszowa wzięło udział w kolejnej, drugiej już akcji \"Bezpieczna kobieta”.
Przedsięwzięcie zrealizowali dla hrubieszowianek miejscowi policjanci, władze starostwa i miasta. Po co? – Każdy z nas może paść ofiarą przestępstwa. Policyjne statystyki pokazują, że kobiety jako płeć pozornie słabsza z reguły są na to bardziej narażone – informuje Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji. Dzięki akcji, biorące w niej udział hrubieszowianki poprawiły swoją sprawność fizyczną (treningi odbywały się dwa razy w tygodniu) i dowiedziały, w jakich sytuacjach mogłyby być szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Poznały także podstawowe zasady samoobrony. Szkolił je w tym zakresie Kamil Okal. Jutro wszystkie uczestniczki kursu wezmą udział w jego oficjalnym podsumowaniu i odbiorą specjalne certyfikaty.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama