Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowa sala sportowa w Gromadzie już otwarta

To jedna z największych inwestycji sportowych prowadzonych przez ostatnie lata w gminie Biłgoraj. W środę przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie uroczyście otwarto nową salę gimnastyczną.
Budowa pochłonęła ponad 3,7 mln złotych, z czego samorząd pozyskał dotację w ramach RPO Województwa Lubelskiego w wysokości ponad 2,8 mln złotych. – Ponadto dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniosło ponad 700 tys. złotych – dodaje Ewelina Lemieszek z UG Biłgoraj. Wkład własny gminy to jedynie ok. 700 tys. złotych. Za te pieniądze powstał nowoczesny obiekt sportowy, który obejmuje salę o powierzchni ponad 590 mkw. połączoną na poziomie pierwszego piętra z widownią na 78 miejsc siedzących. Posiada również zaplecze gastronomiczne oraz socjalne. Wyposażona jest przy tym w szatnie i łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na uroczyste otwarcie sali przybyli do Gromady m.in. Krzysztof Hetman, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, Jarosław Szymczyka, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Jacek Grabek, kierownik zamojskiej delegatury LUW.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama