Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biłgorajskie: Kolędnicy śpiewali w remizie

Organizatorom chodziło o promocję amatorskiego ruchu artystycznego w gminie Biłgoraj oraz integrację jej mieszkańców. Mowa o VII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Hedwiżynie.
Impreza w miejscowej remizie rozpoczęła się jasełkami w wykonaniu uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie, którzy historię narodzin Jezusa Chrystusa połączyli z aktualnymi problemami szkolnej młodzieży. W przeglądzie wzięło udział aż 16 gminnych zespołów śpiewaczych i młodzieżowych zespołów wokalno-instrumentalnych, które zaśpiewały tradycyjne kolędy często w nowatorskich aranżacjach oraz skoczne pastorałki. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych zdobyła Jarzębina z Bukowej, natomiast w kategorii zespołów młodzieżowych grupa instrumentalno-wokalna z Soli. Nowością w tym roku było pojawienie się w konkursie trzech zespołów młodzieżowych. – Bardzo się cieszymy, że impreza poszerza swoje grono odbiorców i że młodzi ludzie chcą uczestniczyć w artystycznym życiu gminy – podkreśla Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. Impreza zakończyła się wspólną biesiadą przy suto zastawionych stołach oraz zabawą poprowadzoną przez hrubieszowski zespół Strych.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama