Spotkanie z Pawłem Huelle
W środę 6 kwietnia o godz. 16 możecie spotkać się z Pawłem Huelle, który przyjechał do Lublina na premierę swojej najnowszej sztuki \"Zamknęły się oczy ziemi” w Teatrze Osterwy.
- 05.04.2011 11:26

Pisarz będzie czekał na fanów swoich powieści w Czytelni Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego przy ul. Narutowicza 4 w Lublinie.
Paweł Huelle, gdański pisarz, autor głośnych powieści: \"Weiser Dawidek”, \"Mercedes-Benz”, \"Castorp” i \"Ostatnia wieczerza” ma do Lublina sentyment.
– Wiem, że pracuje nad kolejną powieścią, ale znalazł czas, żeby napisać sztukę nawiązującą do głośnych wydarzeń w klasztorze betanek w Kazimierzu – mówi Krzysztof Babicki, dyrektor artystyczny Teatru Osterwy i kolega Pawła Huelle.
Ponieważ książki pisarza są rozchwytywane, podobnie może być z miejscami na jego spotkaniu autorskim. – Odwołania do sztuki o betankach są nieuniknione. Ale chciałabym, żeby spotkanie miało swój rytm - mówi Ewa Hadrian, która poprowadzi spotkanie.
Paweł Huelle przeczyta fragmenty z tomu opowiadań: \"Opowieści z chłodnego morza”.
Ponieważ sala, w którym odbędzie się spotkanie pomieści nie więcej niż 100 osób, warto przyjść pół godziny wcześniej.
Reklama













Komentarze