Biała Podlaska: Popierał kandydata PiS, wykluczyli go z PO
Kandydat Platformy Obywatelskiej z ostatnich wyborów na prezydenta Białej Podlaskiej został wykluczony z partii. Postanowił o tym w poniedziałek sąd krajowy PO.
- 05.07.2011 22:26

W marcu koleżeński sąd wojewódzki PO postanowił o wykluczeniu z Platformy Adama Chodzińskiego. Zawiesił też na sześć miesięcy w prawach członka PO Michała Litwiniuka, radnego miasta Biała Podlaska.
Zarząd Regionu zarzucił im działalność \"niezgodną z duchem partii”, czyli popieranie kandydata PiS w drugiej turze wyborów samorządowych. Obaj \"skazani” nie zgadzali się z zarzutami. Postanowili się odwołać do sądu krajowego partii.
Jednocześnie Zarząd Regionu postanowił o rozwiązaniu struktur Platformy w Białej Podlaskiej, gdyż m.in. Adam Chodziński był do marca przewodniczącym jednego z kół PO.
We wtorek Stanisław Żmijan, poseł i szef regionalny PO, powiedział nam, że obaj działacze zasłużyli na taką karę. – To ewidentne złamanie statutu. Nie mogło być inaczej – podkreślił.
Dodał, iż już do końca zbliża się odbudowa struktur PO w Białej Podlaskiej. – Komisarz odbył konsultacje z liderami i szefami kół. Mam nadzieję, że przedłoży propozycję zintensyfikowana działalności bialskiej PO – mówi Żmijan.
Z Adamem Chodzińskim nie udało nam się skontaktować. Radny Michał Litwiniuk przyznaje, że już niedługo minie pół roku i zakończy się jego kara. Zauważa, iż przed wyborami samorządowymi zapadały kolegialne decyzje, a nie były to indywidualne odstępstwa.
Reklama













Komentarze