Będzie remont stawu w Parku Miejskim w Zamościu
W tym roku staw w Parku Miejskim przejdzie gruntowny remont. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję.
- 13.01.2014 12:30

Na remont samego parku mieszkańcy czekali od dawna. Przez ostatnie dwa lata miejsce mocno się zmieniło. Powstały nowe alejki i elementy małej architektury. Postawiono nowe kosze, lampy i ławki. Przebudowano również parking. Teraz przyszedł czas na ostatni punkt - staw.
- Staw będzie miał oczyszczone z mułu dno, powstanie nowa przepompownia i przystań dla kajaków - informuje Paweł Czechalski z Urzędu Miasta w Zamościu. Oferty w przetargu można składać do 23 stycznia. Całość ma być gotowa do końca września.
Remont parku i stawu to tylko jedno z zadań projektu "Zamość miasto UNESCO, Pomnik Historii RP produktem turystycznym polskiej gospodarki”. Całość jest warta 68 mln zł. Ponad 80 proc. refunduje Unia Europejska.
Park Miejski w Zamościu został założony po I wojnie światowej. Na ponad 11 ha znajdują się alejki spacerowe, rabatki kwiatowe, klomby oraz staw wodny utworzony w miejscu dawnej fosy wokół bastionu.
Reklama












Komentarze