Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dostawa na targowisko na Kalinie. Papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy

Policjanci w piątek zatrzymali 56-letniego mieszkańca Lublina.
Dostawa na targowisko na Kalinie. Papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy
(fot. Policja)

Już wcześniej mieli informacje, że może przewozić papierosy bez akcyzy. Wpadł na ul. Niepodległości, gdy dostarczył nielegalny towar na targowisko.

- W samochodzie policjanci ujawnili 1579 paczek papierosów bez akcyzy, 5 kg tytoniu, oraz 4 litry alkoholu - relacjonuje asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Gdyby towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa straciłby niemal 30 tys. zł. 56-letni mieszkaniec Lublina był już wcześniej karany za to przestępstwo.

W miniony wtorek policjanci z lubelskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna pod jednym z marketów w Lublinie oferował do sprzedaży bezakcyzowy towar. Kontrabandę przechowywał także w samochodzie oraz w garażu. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama