Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zamość. Zainstalują w szkołach poidełka dla uczniów

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przygotowało nietypowy prezent świąteczny dla uczniów z Zamościa i powiatu zamojskiego biorących udział w „Lekcjach Ekologii”. Spółka zainstaluje wkrótce w szkołach poidełka.
Zamość. Zainstalują w szkołach poidełka dla uczniów
Fot. Mat. prasowe

Metalowe misy ze stali nierdzewnej zainstalowane zostaną w pobliżu ujęć wody pitnej. Po naciśnięcia przycisku z wylewek popłynie strumień wody, którą można pić bezpośrednio lub swobodnie nabierać np.do bidonów.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że dzięki poidełkom w szkołach zapanuje moda na czystą wodę. Dzięki nowemu rozwiązaniu uczniowie nie będą musieli kupować kolorowych napojów, co pozytywnie wpłynie na ich wagę. Dzieci nie będą musiały nosić też napojów w butelkach plastikowych, na czym zyska środowisko naturalne, a plecaki uczniów będą lżejsze.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama