Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Krasnystaw: Gimnazjaliści u powstańca

Uczniowie z IIIbG zapalili symboliczny znicz na przed granitowym obeliskiem, który jest symbolicznym punktem walki Polaków, uczestników powstania styczniowego.
Krasnystaw: Gimnazjaliści u powstańca

Obelisk stojący przy ul. Rejowieckiej przypomina postać bohatera Mikołaja Nieczaja, który 153 lata temu kierował jednym z powstańczych oddziałów. Jak relacjonuje Tomasz Marczewski młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 5 mieli okazję poznania historii swojej Małej Ojczyzny, bo na terenie powiatu krasnostawskiego jest wiele podobnych miejsc – krzyży i tablic przypominających o tragicznych wydarzeniach z naszej historii.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama