Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dostaną 1000 zł za posłanie 6-latka do szkoły

Wyprawkę w wysokości tysiąca zł mają dostawać rodzice, którzy zdecydują się posłać 6-latki do szkół – zapowiedziały władze Opola.
Dostaną 1000 zł za posłanie 6-latka do szkoły

Ma ona przysługiwać wszystkim rodzicom bez względu na wysokość ich dochodów i być finansowana z budżetu miasta. Na ten wydatek musi się jednak zgodzić jeszcze rada miasta, która będzie o tym dyskutować w marcu.

Wyprawka ma być przeznaczona na określone wydatki, których katalog opracują urzędnicy miasto. Według prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego pieniądze mogą to być np. przeznaczone na zajęcia dodatkowe czy pomoce dydaktyczne.

W ramach zachęt do posłania dzieci sześcioletnich do szkół miasto oferuje też np. odpowiednią opiekę w świetlicach czy zatrudnianie asystentów nauczycieli 6-latków. 

Wideo: TVN24/x-news


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama