Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łęczna: "Na górnika" oszukiwali sklepy ze sprzętem RTV i AGD

Łęczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali kilka sklepów ze sprzętem RTV i AGD.
Łęczna: "Na górnika" oszukiwali sklepy ze sprzętem RTV i AGD

Kilka sklepów ze sprzętem RTV i AGD zostało oszukanych przez dwóch łęcznian. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny wart blisko 10 tys. zł. 51-latek i 37-latek kupowali na raty lodówki, kuchenki oraz drobne AGD.

Nie mieli jednak zamiaru za nie płacić. Starszy z mężczyzn, na którego zawierane były umowy kredytowe składał fałszywe oświadczenia o tym, że zatrudniony jest jako inżynier górnik w kopalni. Podawał przy tym nieprawdziwe dochody i deklarował, że będzie spłacał kredyt.

Oszustwo szybko wyszło na jaw. Łęczyńscy kryminalni ustalili, że osoby które zamieszane były w proceder w rzeczywistości nie miały z czego spłacić zakupionego towaru. Mundurowi w ostatnich dniach zatrzymywali i rozliczali sprawców z popełnionych przez nich czynów. W trakcie przeszukania mieszkania młodszego z nich znaleźli i zabezpieczyli znaczną część wyłudzonego sprzętu AGD.

Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Popełnione przez oszustów czyny zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama