Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Ciecierzynie

Trwa remont 350-metrowego odcinka krajowej „19”. Najbardziej uciążliwe prace są wykonywane nocą.
Utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Ciecierzynie

Autor: GDDKiA Lublin

Kierowcy już odczuli trudności związane z tym remontem, bo pierwsze prace już wykonano w nocy z poniedziałku na wtorek.

– Usunięto warstwę zniszczonej nawierzchni, a kolejnej nocy położono pierwszą warstwę nowej nawierzchni bitumicznej. Na taki sposób prowadzenia prac pozwala długość i lokalizacja remontowanego odcinka DK19 w Ciecierzynie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont prowadzony jest na 350 metrowym fragmencie jezdni od końca dwujezdniowego odcinka do mostu na Ciemiędze. – Prace są prowadzone w terenie zabudowanym. Dzięki oświetleniu ulicznemu można je bezpieczne wykonywać w nocy, gdy zdecydowanie maleje natężenie ruchu – dodaje K. Nalewajko.

Wykonawca remontu, PBDiM Mińsk Mazowiecki, deklaruje ułożenie drugiej warstwy nawierzchni (tzw. ścieralnej) również w godzinach nocnych, tak by do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do 20 listopada. Koszt to ok. 560 tys zł.
    


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

ReklamaNOWY LEXUS RZ Odkryj Steel-By-Wire | DNI OTWARTE 4-9 MAJA
Reklama
Reklama