Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biała Podlaska: Prezydent miasta zaprasza prezydenta Polski

Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę na bialskie obchody Święta 34. Pułku Piechoty w maju.
Biała Podlaska: Prezydent miasta zaprasza prezydenta Polski
Prezydent Andrzej Duda w Białej Podlaskiej w 2015 roku

Autor: Jacek Szydłowski

W tej sprawie spotkał się z Pawłem Solochem szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Dopytywał o to na ostatniej sesji Wojciech Sosnowski (PO) wiceprzewodniczący rady.

– Spotkanie dotyczyło obchodów Święta 34. Pułku Piechoty, które 6 maja odbędzie się w Białej Podlaskiej. Chcemy aby swoim patronatem objął je prezydent Andrzej Duda – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.  – Wystosowaliśmy zaproszenie do prezydenta, a całą procedurę opiniuje BBN, w związku z tym rozmawiałem z szefem biura o szczegółach. Pan Soloch zapewnił że będzie rekomendował to zaproszenie prezydentowi – dodaje Stefaniuk.

Ale czy prezydent po raz drugi odwiedzi Białą Podlaską nie wiadomo, bo głowa państwa zamierza przecież dotrzeć do każdej gminy i powiatu w Polsce.

Przypomnijmy, że Prezydent RP w mieście był w 2015 roku i razem z bialczanami obchodził Narodowe Święto Niepodległości.

Z kolei w 2016 roku echem odbiła się wizyta Bartłomieja Misiewicza ówczesnego rzecznika prasowego MON, który podczas święta 34. Pułku Piechoty paradował przed kompanią reprezentacyjną. Wręczał nawet patenty oficerskie. Z galerii zdjęć zamieszczonych na stronie ministerstwa jasno wynika, że to jemu podporządkowana była wojskowa ceremonia.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama