Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Świdnickiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Świdnickiego. Sprawdź skład nowej Rady Powiatu Świdnickiego. Prawo i Sprawiedliwość przejmuje władzę w powiecie świdnickim. PiS zdobył 11 mandatów i może rządzić sam. Przez ostatnie 4 lata powiatem rządziła koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa.
Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Świdnickiego [lista radnych]
Łukasz Reszka zdobył najwięcej głosów

– Nie spodziewałem się, że uda mi się uzyskać tak rewelacyjny wynik (2 079 głosów-red.) – komentuje radny Łukasz Reszka (PiS), który zdobył największe poparcie spośród wszystkich kandydatów startujących do Rady Powiatu Świdnickiego. – Uważałem, że jak uda mi się uzyskać poparcie na poziomie 1500 głosów to już będzie bardzo dobrze. Te ponad 2 tysiące głosów to jest mega zaskoczenie. Odbieram to jako ogromny kredyt zaufania, który otrzymałem od moich wyborców i nobilitację do jeszcze cięższej pracy.

Łukasz Reszka stoi obecnie na czele opozycyjnego Klubu Radnych PiS-Porozumienie Prawicy. Czy będzie nowym starostą świdnickim, tego radny PiS komentować nie chce.

– Czekamy na oficjalne wyniki, czyli ogłoszenie PKW – mówi Reszka. – Z tego co wiem w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników zostanie zwołana przez komisarza wyborczego sesja. Wtedy to zostaną podane wszystkie oficjalne informacje. (aa)

Nowa Rada Powiatu Świdnickiego:

KW Prawo i Sprawiedliwość (11 radnych)

Reszka Łukasz Piotr           2 079 głosów

Mańka Andrzej   807

Pejo Bartłomiej Artur         865         

Brzózka Radosław              660

Dmowski Gustaw Janusz   859

Radek Andrzej Tomasz      795

Pszeniczka Arkadiusz Łukasz            575

Mróz Franciszek                 888

Król Mirosław Wojciech    556

Twaróg Zbigniew               966

Jurek Arkadiusz  554

KW Polskie Stronnictwo Ludowe

Kołodziejczyk Dariusz Stanisław       1 370

Najda Marcin Sebastian      809

Osajkowski Grzegorz         414

KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Tokarzewski Dariusz          1 081      

Migut Elżbieta Joanna        886

KWW Świdnik Wspólna Sprawa

Osina Jakub        1 448

Lipniowiecka Edyta Monika              719         

KWW Razem dla Powiatu

Narodowiec Magdalena Bogusława   579


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama