Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama NOWY LEXUS RZ Odkryj Steel-By-Wire | DNI OTWARTE 4-9 MAJA

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery?

Czy miejskie przedszkola dostaną zakaz wyprowadzania dzieci na spacer, gdy powietrze będzie gęste od smogu? O wydanie takiego zalecenia apeluje do Ratusza jeden z dzielnicowych radnych.
Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery?

Autor: Maciej Kaczanowski / archiwum

– Zwróciłem się w tej sprawie o interwencję do Urzędu Miasta, żeby uzależnił spacery dzieci od stanu powietrza – wyjaśnia Jacek Skiba z Rady Dzielnicy Hajdów-Zadębie. Jego zdaniem dyrektorzy placówek powinni najpierw sprawdzić, czy dzieci nie będą narażone na wdychanie szkodliwych substancji podczas pobytu na zewnątrz budynku.

– Rozwiązanie nie jest kosztowne ani trudne do realizacji. Wystarczy telefon do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i stan powietrza będzie znany – dodaje Skiba i podkreśla, że przedszkolne spacery odbywają się zwykle w czasie, gdy zapylenie często bywa większe od dopuszczalnego.

Czy Ratusz rzeczywiście zakaże wyprowadzania dzieci z przedszkoli w smogowe dni? – Przepisy oświatowe nie regulują takich kwestii – przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. – Przeanalizujemy, czy są takie możliwości prawne, jednak wiemy, że dyrektorzy przedszkoli zwracają na to uwagę i w przypadku złej jakości powietrza w danym dniu organizują dzieciom inne zajęcia w placówce.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama