Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Sutanna nie immunitet". Powiesili dziecięce buty na bramie kurii w Lublinie

Oskarżamy pedofilów - wierzymy ofiarom! - pod takim hasłem odbyła się akcja promowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Na bramie kurii w Lublinie zawisły dziecięce buciki.
"Sutanna nie immunitet". Powiesili dziecięce buty na bramie kurii w Lublinie

Autor: Ogólnopolski Strajk Kobiet - Lublin

"Sutanna nie immunitet. Nie uchroni przed karą". "Klechy won", "Oskarżamy pedofilów, wierzymy ofiarom". Kartki z takimi hasłami zawisły w niedzielę wieczorem na bramie kurii w Lublinie przy ul. Wyszyńskiego. Powieszono także kilka par dziecięcych, kolorowych butów. Pod bramą stanęły znicze.

Organizatorzy akcji w ten sposób sprzeciwiają się pedofilii w kościele i ukrywaniu jej przez kościelne władze.

- Coraz więcej przypadków zbrodni kościelnej pedofilii wychodzi na jaw. Coraz więcej wiemy o skali tego obrzydliwego zjawiska. Jedno jednak się nie zmienia - pogarda i nienawiść hierarchii kościelnej wobec ofiar księżych zbrodni, zmowa milczenia i mafijna procedura ukrywania i wspierania kościelnych przestępców - piszą organizatorzy akcji z Lublina.

Happening w Lublinie to część ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama