Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lublin: Przejechali na czerwonym. Dwa wypadki w oku kamer [wideo]

Lubelska policja opublikowała nagrania z monitoringu, który zarejestrował niedawne wypadki na ulicach Lublina
Lublin: Przejechali na czerwonym. Dwa wypadki w oku kamer [wideo]

Jak informuje Andrzej Fijołek z lubelskiej policji, tych dwóch zdarzeń drogowych można było uniknąć, gdyby kierujący zastosowali się do sygnalizacji świetlnej. 

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 9 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z al. Unii Lubelskiej. Kierujący audi a4 wjechał na skrzyżowanie, kiedy sygnalizator pokazywał czerwone światło, a inne pojazdy mające zielone, już wjeżdżały na skrzyżowanie. Kierujący audi a4, 28-latek z powiatu świdnickiego był trzeźwy. Jego pojazd zderzył się ze skodą. Trzy osoby, w tym dwójka dzieci zostały ranne.

Drugie zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Granitową. Kierujący volvo także wjechał „na czerwonym” na ruchliwym skrzyżowaniu, gdy jeden z pojazdów mający zielone światło. Zdążył zjechać ze skrzyżowania, ale doszło do zderzenia z fiatem, po którym volvo przewróciło się na bok.

– Opublikowany monitoring doskonale pokazuje jak irracjonalne bywają zachowania niektórych kierujących. Pamiętajmy, że każde tego typu zachowanie na drodze niesie ze sobą skutki a przecież kierujący nie odpowiada tylko za swoje życie i zdrowie ale także innych uczestników ruchu – przypomina Andrzej Fijołek.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama